آتــیـــــــــه سبــــــــــز
وبلاگ مسافر سید مصطفی جعفری(کنگره60 ،درمان اعتیاد ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
چت باکس


دستور جلسه هفتگی : شیشه و تخریب های آن روی من

به قلم: مسافر علی خدامی


دستور جلسه این هفته : شیشه و تخریب های آن

از دیدگاه كنگره 60 شیشه یك ماده مخدر بسیار قوی و خطرناك است و اعتیاد آن در مقایسه با 
مواد مخدر شناخته شده نظیر تریاك و هروئین بسیار سنگین‌تر و خطرناكتر است. و 
به اعتقاد كنگره 60 هر نوع اعتیادی قابل درمان است...

یكی از انواع موادمخدر كه امروزه از مواد پر مصرف می باشد ، آیس ، شیشه یا كریستال است. وجه تسمیه این ماده‌مخدر این است كه این ماده در بعضی حالات ، شكل ظاهری آن شبیه خرده شیشه است و یا تكه‌های كوچک یخ ، اما بیشتر به صورت دانه های ریز است . این ماده در اروپا و آمریكا بیشتر به نام آیس شناخته می‌شود. شابو كه در آسیای جنوب‌شرقی و خاوردور رواج دارد نیز شباهت‌هایی با این ماده دارد.

 مهمترین تركیب این ماده‌مخدر آمفتامین است. سابقه تولید و مصرف آمفتامین به قبل از جنگ جهانی دوم می‌رسد ، در زمان جنگ جهانی دوم نیز به عنوان یك داروی مؤثر در رفع افسردگی سربازانی كه مشغول جنگ بودند و یا نیروهایی كه قرار بود چندین شبانه‌روز را به صورت پیوسته به نبرد مشغول باشند و فرصت استراحت نداشتند برای بالا نگه داشتن سطح انرژی آنان استفاده می‌شد.

با گذشت زمان و مشخص شدن عوارض خطرناك این ماده و اعتیاد به آن ، كاربرد این ماده به عنوان دارو به تدریج كنار گذاشته شد ، اما سوداگران و تولیدكنندگان موادمخدر ، استفاده از این ماده را در تهیه موادمخدر در دستور كار خود قرار دادند. شاید اولین و مهمترین ماده‌مخدری كه از آمفتامین به دست آمد و در سطح وسیع مورد مصرف قرار گرفت اكستازی باشد.
قرص اكستازی در كشور ما به ندرت مشاهده و مصرف می‌شد اما در سال‌های اول دهه هشتاد ، مصرف آن افزایش یافت و بعد از گذشت دو یا سه سال ، مصرف آن دوباره کاهش یافت تا جایی که امروزه خوشبختانه مصرف آن به شدت کاهش یافته و دیگر نشانی از این ماده ماده مخدر به چشم نمی خورد . با کنار رفتن اکستازی ، ماده دیگری پا به عرصه گذاشت و روز به روز مصرف آن گسترش یافت و آن شیشه بود .
تقریباً از سال 1383 شیشه در انتهای نمودار های مصرف مواد مخدر پدیدار شد و هر سال اعداد و ارقام آن بیشتر می شد تا جایی که به عنوان یک ماده مخدر و خطرناک و پر مصرف شناخته شد .
مصرف شیشه بیش از هر نوع ماده مخدر دیگری در مغز تخریب ایجاد می کند . تخریب بیش از حد سیستم های دوپامینرژیک و سروتونینرژیک در بخش های از مغز از جمله هیپوتالاموس ، که مرکز کنترل احساسات و نیروی جنسی است ، باعث می شود مصرف کنندگان شیشه در دو زمینه یا به قولی در دو فاز اصلی وارد توهم شوند . البته از دید خودشان توهم نیست .

الف : مسایل جنسی و بدبینی شدید نسبت به اطرافیان در این زمینه
ب : احساس تحت نظر بودن
مصرف کنندگان شیشه در این دو زمینه سخت دچار توهم می شوند و بر همین مبنا خطرناکترین رفتارها از آن ها سر می زند .
سونامی شیشه در راه است .
این ، جمله ، برای اولین بار در سال 1386 از زبان آقای مهندس دژاکام دبیرکل جمعیت احیای انسانی ( کنگره 60 ) شنیده شد .
  با گذشت زمان ، اندک اندک نشانه های این سونامی پدیدار گشت . هر چه زمان می گذشت ، اخبار مربوط به جنایات شیشه ای بر روی تلکس های خبری بیشتر و بیشتر دیده می شد .
در مقطعی دیگر ، مهندس دژاکام اعلام کردند که پیش قراولان موج مصرف کنندگان شیشه از راه رسیده اند .
امواج این سونامی هر روز نزدیک و نزدیکتر گردید تا جایی که دیگر خبرهای جنایات شیشه ای از قتل فرزند و همسر گرفته تا فجایع دیگر به دست مصرف کنندگان شیشه از صفحات اخبار کنار نمی رود .
قتل ، جنایت و دیگر فجایع صورت گرفته به دست مصرف کنندگان شیشه ، همگان را متوجه این موضوع نموده است ، که باز هم به قول مهندس دژاکام  شیشه آن چیزی نیست که در دسته مواد مخدر جای گیرد ، بلکه چیزی است که در دسته مواد مخرب و جنایی جای می گیرد .
مصرف کنندگان شیشه ، صرف یک مصرف کننده ماده مخدر نیستند . در کجا ، در چه زمان و چه نوع مصرف کننده ای دیده شده بود که چنین رفتارهای خطرناکی از آن ها سر بزند .
سال گذشته در یکی از همایش های روانپزشکی اعلام شد که یک سوم تخت های بیمارستانی را  مصرف کنندگان شیشه اشغال کرده اند . در همین ارتباط اعلام شده بود که یک مصرف کننده شیشه ، چشم خود را به طور کامل تخلیه و از حدقه بیرون آورده بود به این بهانه که در چشم من دوربین کارگذاشته شده و خواستم که دوربین را بیرون بیاورم .

کافی است که در یک خانواه ، یک مصرف کننده شیشه وجود داشته باشد ، دیگر آن خانواده و اطرافیان آن ها امنیت نخواهند داشت .
در کنگره 60 که یک مرکز راهنمایی درمان اعتیاد می باشد ، همه روزه مصرف کنندگان بیشماری برای درمان اعتیاد خود مراجعه می کنند که بیش از 30 درصد آن ها را مصرف کنندگان شیشه تشکیل می دهند .

از مهمترین عوارض طولانی مدت مصرف شیشه كه معمولاً بعد از گذشت چند ماه مصرف خود را نشان می‌دهد اختلال در عملكرد دریچه پروستات است كه معمولاً ادرار و اسپرم با هم دفع می‌شوند. آسیب‌های كبدی و جوش‌های صورت ، ایجاد عفونت در دستگاه گوارش ، خصوصاً روده ها ، كوچك شدن بیضه‌ها به همراه درد  و تضعیف قوای جنسی از دیگر عوارض این ماده‌مخدر خطرناك است.

توهمات شیشه به گونه ای است که بیان آن ها کار ساده ای نیست ، باورکردنی نیست . شیشه ای ها پس از گذشت مدتی از مصرف شیشه شدیداً بدبین می شوند ، همه مردم را دشمن خود می دانند ، فکر می کنند سیستم های امنیتی از کا ، گ ، ب گرفته تا سی آی ، ای همه دنبال آن ها هستند ، تصور می کند در همه جا مشغول پاییدن او هستند ، حتی در خانه اش ابزار مراقبت کار گذاشته اند ، به نزدیک نرین افراد خانواده خود شدیداً بدبین می شود ، بدبینی که قابل گفتن نیست ، اگر متاهل باشد به همسر خود بدبین می شود حتی فکر می کند که فرزندانش متعلق به او نیستند ، وقتی با او صحبت می کنند ، حاضر نیست حرف و صحبت دیگران را بپذیرد و تایید کند ، فکر می کند همه اشتباه می کنند ، همه دنیا اشتباه می کنند و فقط اوست که درست فکر می کند ، یکی از تفکرات جالب شیشه ای ها این است که فکر می کنند از زمانی که مصرف کننده شیشه شده اند بسیار پیشرفت کرده اند و تبدیل به انسان های دانایی شده اند و چیزهایی را می فهمند که دیگران نمی فهمند .

 خود را معتاد نمی دانند ، مصرف کنندگان تریاک را بی کلاس می دانند و اگر مثلاً به آن ها گفته شود که به جای شیشه تریاک مصرف کنند که این عوارض را ندارد ، عصبانی می شوند و می گویند : تریاک ! من تریاک مصرف کنم ! متأسفانه در صحبتهای عامیانه گفته می‌شود كه شیشه چون مرفین ندارد پس اعتیاد هم ندارد. چقدر این نگرش اشتباه ؛ غلط و گمراه کننده است . این نگرش که فقط مواد مرفین دار و یا مواد بر گرفته از خانواده تریاک اعتیاد آور هستند و بقیه مواد که صناعی هستند و مرفین ندارند ،اعتیاد آور نیستند ، دنیا را گمراه کرده است .
از دیدگاه كنگره 60 كه نتیجه تحقیقات و مشاهدات و تجربه‌های عینی است ، هر ماده ای كه مصرف آن انسان را از تعادل طبیعی خارج كند مستقیماً روی سیستم ایکس X  یا سیستم تولید کننده مخدر های طبیعی بدن اثر می‌گذارد و باعث تخریب آن ها می‌شود.
طیف تركیبات مخدرهای طبیعی كه در جسم انسان تولید می‌شود به قدری گسترده و ناشناخته است كه به اشتباه تصور می‌شود فقط مرفین یا مشتقات آن روی آن اثر می‌گذارد هرچند همین موضوع را هم بسیاری نمی‌دانند ، اما  كنگره 60 با اطمینان این موضوع را ثابت كرده است كه كلیه موادی كه انسان را از حالت تعادل طبیعی خارج می‌كند ، شامل هرویین ، تریاك ، شیره ، الكل ، حشیش ، كراك ، شیشه ،  ، قرص‌های خواب‌ ، آرامبخش و ضدافسردگی ، دیفنوکسیلات ، ترامادول ، بروفن ، ژلوفن و حتی استامینوفن ، كه بدون تجویز پزشك مصرف گردد نیز مستقیماً روی این سیستم اثر می‌گذارند و باعث تخریب آن می‌شوند .

 از دیدگاه كنگره 60 شیشه یك ماده مخدر بسیار قوی و خطرناك است و اعتیاد آن در مقایسه با مواد مخدر شناخته شده نظیر تریاك و هروئین بسیار سنگین‌تر و خطرناكتر است. و به اعتقاد كنگره 60 هر نوع اعتیادی قابل درمان است.
 هم‌اكنون مصرف‌كنندگان شیشه بسیاری در كنگره به درمان قطعی رسیده‌اند . لازم به ذکر است تنها دارویی که می تواند اعتیاد به شیشه را به طور کامل درمان کند ، داروی OT یا شربت تریاک است .هر چند سیستم های پزشکی اعتقادی به درمان اعتیاد به شیشه با استفاده از داروی اپیوم تینکچر ندارند ، زیرا معتقدند که شیشه از دسته محرک هاست و اپیوم به عنوان یک داروی اپیوییدی نمی تواند اعتیاد به شیشه را درمان کند.
اما باید بگوییم دانش پزشکی در حال حاضر در این زمینه عقب مانده است . در کنگره 60 هزاران مصرف کننده شیشه با استفاده از داروی اپیوم تینکچر یا شربت تریاک درمان شده اند و این مسئله از نظر کنگره 60 یعنی درمان شیشه با OT امری اثبت شده و حل شده است .

از عزیزانی که مصرف کننده شیشه بوده اند خواهش می کنیم در صورت امکان ، تجربیات و دانش خودشان در این زمینه را در بخش نظرات همین دستور جلسه و یا به هر شکلی که صلاح می دانند در قالب مقاله و یا نوشته در اختیار سایت کنگره 60 قرار دهند، زیرا همه چیز را همگان دانند .

با احترام مسافر علی خدامی

طبقه بندی: علی خدامی،  دستور جلسات هفتگی، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ شنبه 10 تیر 1396 ] [ 03:52 ب.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ*****
وبلاگ آتیه سبز : این وبلاگ در مورد مطالعات من در مورد درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیاد به مواد مخدر درمان و رها بشوند ، آغاز بکار نموده است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب