آتــیـــــــــه سبــــــــــز
وبلاگ مسافر سید مصطفی جعفری(کنگره60 ،درمان اعتیاد ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
چت باکس


دستور جلسه هفتگی : سیستم ایکس

به قلم: مسافر علی خدامی

دستور جلسه این هفته : شیشه و تخریب های آن


سالم شدن سیستم ایکس و نگهداری از آن هم بخش مهمی از وظایف یک مسافر است باید از سیستم ایکس بدن خود مراقبت کنیم مانند یک ماشین که احتیاج به رسیدگی دارد وباید آدم درستی باشیم و درگیر ضد ارزشها نشویم و بدانیم که افکار منفی سیستم ایکس را به هم می ریزد و سعی کنیم به نیروهای الهی هم وصل باشیم .

________________________________________________________________________________________

حال میخواهیم بدانیم آنتی ایکس چیست.

کلیه موادی که انسان را از تعادل خارج میکند آنتی ایکس  محسوب می گردند مثل تریاک ، حشیش، هرویین و یا قرص و الکل که انسان را از حالت طبیعی خارج میکنند.ایکس یعنی ناشناخته  ،جسم ما از میلیون ها سلول ساخته شده که ما از یک سلول که خود مانند یک شهر یا یک کشور می باشد چیز چندانی نمی دانیم چه رسد به کل بدن که شامل سیستم ایکس است .

هنوز با سیستم بدن انسان کاملا آشنا نیستیم و فعالیت آن ناشناخته و بسیار پیچیده می باشد ، مثل حرکات داخلی بدن ، مثلا نفس کشیدن و یا عملی که کلیه در بدن انسان انجام می دهد و یا رشد بافت ها در بدن که می توان گفت تمام اینها مربوط به سیستم ایکس میباشند.

وقتی یک کار مثبت و خوب انجام می دهیم ، حس نشاط و سرخوشی در ما ایجاد می شود و یا مثلا در ورزش کردن مثل شنا کردن ، بعد از شروع کردن شنا حس می کنیم هورمون هایی در درون بدن تولید می شوند که حس و حال خوبی در ما ایجاد می کند .

کسی که تازه وارد کنگره می شود حال خوبی ندارد و جسم و روح و روان آن شخص کاملا به هم ریخته است که این در اثر استفاده از مواد مخدر پیش آمده حالا تصور کنید که به دو نفر به مدت چند ماه هر روز به یکی قره قوروت بخورانند و به دیگری تریاک ، فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟

شخصی که قره قوروت مصرف کرده به هیچ مشکلی بر نمی خورد ولی نفر دوم که تریاک مصرف کرده ، به اصطلاح معتاد می شود ، حال باید بدانیم چه اتفاقی در مغز رخ می دهد ؟

در درونی ترین بخش مغز که دستورات لازم برای ترشح غدد و فعالیت سلول ها از آنجا صادر می شود چه اتفاقی می افتد ، این بخش از مغز بوسیله سدی ، که  سد خونی نامگذاری شده کاملا تحت حفاظت و کنترل قرار دارد و هر جرمی نمیتواند به سادگی از آن عبور کند میشود مثلا از دفتر ریاست جمهوری مثال زد که هر کسی نمی تواند به سادگی از قسمت حراست آنجا بگذرد مگر افراد خاص یا دارای مجوز .در مغز هم سد خونی یا حراست این قسمت مغز اجازه عبور به  مواد تشکیل دهنده مثلا قره قوروت را نمی دهد ولی مواد مخدر به سادگی از حراست مغز عبور می کنند و باعث میشوند که مغز به سلول ها دستور کار و فعالیت بیش از حد لازم را بدهد که پس از شروع فعالیت سلول ها انسان احساس نشاط می کند وپس از چندی مصرف مواد ، وقتی مصرف مواد را قطع میکنیم جسم و روان  دچار درد سر می شوندو سلول ها که در اثر کار زیاد  دچار تنبلی شده اند فعالیت چندانی از خود نشان نمی دهند که در اینجاست لازم به مصرف مواد برای راه اندازی سلول ها میشویم و دوباره و هر باره مواد مصرف می کنیم تا مغز فرمان را به سلول ها صادر کند ، که در اثر استفاده مکرر از مواد مخدر جسم و چهره و روان شخص مصرف کننده خراب می شود و قیافه ما نشان می دهد که یک مصرف کننده و معتاد به مواد مخدر می باشیم .

وقتی به کنگره می آییم و راهنما انتخاب میکنیم لازم است که دستورات راهنما را جدی بگیریم و خیلی دقیق اجرا کنیم مثلا راهنما می گوید دارو را سر ساعت مصرف کنیم ویا در جلسات مشارکت کنیم و در لژیون بازیگر باشیم و یا رشته ورزشی انتخاب کنیم و تمام این نکات را بدقت اجرا کنیم و یک مصرف کننده که تصمیم می گیرد درمان شود باید این نکات را مو به مو بپذیرد و به آنها عمل کند . یا وقتی راهنما می گوید هر 21 روز باید تیپر داروی خود را انجام دهیم نباید نسبت به این تیپر های 21 روزه بی اهمیت باشیم و مثل بعضی افراد بعد از 35 یا 40 روز نزد راهنما برویم برای برنامه گرفتن .

کنگره با شروع درمان ، نظم و مرتب بودن را به ما می آموزد و تمام این کارها برای راه اندازی سیستم ایکس اسیب دیده شخص مصرف کننده صورت می گیرد که در صورتی که گوش به فرمان راهنما نباشیم حتما در درمان به مشکل بر خواهیم خورد .

تفکرات غلط ، دیر خوابیدن ، یا حتی بوی بد و یا منظره زشت هم می تواند سیستم ایکس را به هم بریزد و کلا کسی که در صراط مستقیم نباشد نباشد سیستم ایکس او به درمان نخواهد رسید و همیشه اشکالی در کارش پیش می آید که دیر یا زود خود را بصورت های گوناگون نشان خواهند داد .

حال ببینیم چرا در کنگره 60 تریاک ویا شربت تریاک برای درمان انتخاب شده اند ، تا چند سال پیش تعداد 12 نوع مواد شبه افیونی که در داخل بدن انسان تولید می شوند شناخته شده بود که اکنون تعداد آنها به 200 نوع رسیده و مصرف کننده که غدد تولید کننده مواد شبه افیونی خود را تخریب کرده با  شربت تریاک سازگاری بیشتری دارد که موادی شامل  مواد ضد درد ، شادی آور ، ضد افسردگی ،خواب آور و آرام بخش را در خود دارد واینکه شربت تریاک یک داروی استاندارد وبهداشتی است که همیشه در یک کیفیت عرضه میگردد.

سالم شدن سیستم ایکس و نگهداری از آن هم بخش مهمی از وظایف یک مسافر است باید از سیستم ایکس بدن خود مراقبت کنیم مانند یک ماشین که احتیاج به رسیدگی دارد وباید آدم درستی باشیم و درگیر ضد ارزشها نشویم و بدانیم که افکار منفی سیستم ایکس را به هم می ریزد و سعی کنیم به نیروهای الهی هم وصل باشیم .

با تشکر از راهنمای گرامی جناب آقای خدامیطبقه بندی: دستور جلسات هفتگی، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ چهارشنبه 25 مرداد 1396 ] [ 02:07 ب.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ*****
وبلاگ آتیه سبز : این وبلاگ در مورد مطالعات من در مورد درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیاد به مواد مخدر درمان و رها بشوند ، آغاز بکار نموده است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب