آتــیـــــــــه سبــــــــــز
وبلاگ مسافر سید مصطفی جعفری(کنگره60 ،درمان اعتیاد ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
چت باکس


به نام خدا

روز پنج‌شنبه 96/07/13 جلسه پنجم از دور چهاردهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی  مسافر بهزاد، استادی مسافر مجید و دبیری مسافر محسن با دستور جلسه اول :"سیستم ایکس" و دستور جلسه دوم: "جشن پنجمین سالروز رهایی و آزادی مسافر مهدی " رأس ساعت 17 شروع به کار نمود. کنگره برای درمان و ریکاوری و بازتوانی فرد مصرف کننده بستر بسیار خوبی می باشد که با
 درست حرکت کردن ، این سیستم بازسازی شده و بدلیل اینکه شخص نیاز به این مواد از 
بیرون ندارد هیچ وسوسه و کمبودی ندارد 


دستور جلسه امروز در مورد سیستم ایکس می‌باشد که دلیل این نام مجهول بودن این سیستم است. در ریاضیات موقعی که ما دنبال جوابی هستیم از کلمه ایکس استفاده می‌کنیم، ولی در مقوله اعتیاد چیزی که با آن روبرو هستیم سیستمی هست که در موجودات، بخصوص انسان‌ها وجود دارد. در هر انسانی یک سیستمی وجود دارد به نام سیستم عصبی که در کل بدن می‌باشد و تشکیل‌شده است از مغز نخاع و رشته‌های عصبی که در تمام بدن پخش‌شده است که این سیستم عصبی کار خاصی انجام می‌دهد و مسئول اجرای اکثر دستوراتی است که در مغز انجام می‌شود و به دلیل ناشناخته بودن آن به سیستم ایکس نام‌گذاری شده است.

 هورمون‌ها و مواد شیمیایی که در بدن ما ساخته می‌شود در مواقع خاص به مقدار مشخصی به بدن داده می‌شود تا باعث تعادل بدن شود به‌طور مثال وقتی می‌خواهیم بخوابیم باید در بدن ما اسید کولین، دوپامین و آدرنالین به میزان مشخص ترشح شود تا بتوانیم بخوابیم و به‌موقع بیدار شویم وقتی می‌خواهیم بخندیم باید دینورفین و اندورفین ترشح شود یا دوپامین ترشح شود تا از چیزی لذت ببریم.

اکسیتوسین هورمون عشق است که تا در بدن ما ترشح نشود احساس وابستگی به ما دست نمی‌دهد و نمی‌توانیم دوست داشتن را بفهمیم تمام این حالات بستگی به درست‌کار کردن یا کار نکردن این سیستم در بدن ما دارد یک فرد مصرف‌کننده به دلیل به‌هم‌ریختگی که با استفاده از مواد مخدر در بدن خود به وجود آورده  نمی‌تواند دوست داشته باشد، بخندد، گریه کند و عشق بورزد ولی با متد دی اس تی اگر در زمان مشخص و داروی اوتی به میزان مشخص درست سفر کند این سیستم به‌طور کامل بازسازی می‌شود و شخص به تعادل کامل می‌رسد.

 کنگره برای درمان و ریکاوری و بازتوانی فرد مصرف‌کننده بستر بسیار خوبی می‌باشد که با درست حرکت کردن، این سیستم بازسازی‌شده و به دلیل اینکه شخص نیاز به این مواد از بیرون ندارد هیچ وسوسه و کمبودی ندارد و می‌تواند به‌راحتی به زندگی و امورات خود برسد و پرونده اعتیاد او برای همیشه بسته می‌شود.

 

اما دستور جلسه دوم:

پنجمین سال رهایی و آزادمردی مسافر مهدی و هم‌سفرشان خانم زهره  که هر دو عزیز از خدمتگزاران خوب کنگره هستند و الگوهایی هستند برای حرکت کردن افرادی که وارد کنگره می‌شوند  را خدمت آقای مهندس دژاکام و همه شما تبریک عرض می‌کنم. آقا مهدی ۲ دوره  مرزبان بودند و خدمات زیادی انجام دادند و موقعی که ما دنبال شعبه برای اجاره بودیم این عزیز به‌اتفاق یکی از دوستان اجاره یک سال شعبه را پرداخت کردند و باعث شدند که شعبه شیخ بهایی تأسیس شود.

 

پس از سخنان استاد، مشارکت‌های مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره 60 پنجمین سالروز رهایی و آزادی مسافر مهدی را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

  

اعلام سفر مسافر مهدی:

آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره، تخریب ۱۳ سال ،  مدت ۱۳ ماه به راهنمایی راهنمای عزیزم آقای مجید اعتباریان سفر کردم و الآن هم ۵ سال است که آزاد و رها هستم.

  

آرزو مسافر مهدی:

آرزو می‌کنم پرچم کنگره بر قله‌های مرتفع دنیازده شود و به نام ایران همه افراد دنیا از این علم استفاده کنند.

 

آرزوی هم‌سفر زهره: 

من هم‌آرزو می‌کنم هرچه زودتر آقای مهندس دژاکام به اهداف خود در کنگره برسند.

  

آرزوی هم‌سفر ماهان: 

آرزوی طول عمر باعزت برای آقای مهندس دژاکام و پدر و مادرم رادارم.

 

سخنان مسافر مهدی:

به نام نامی عشق

خداوند را شاکرم بابت اینکه به من و خانواده‌ام این لیاقت را دادند تا به‌وسیله خدمت به خلق آموزش بگیریم. انسان چیزی نیست مگر سعی و تلاش خودش. ما انسان‌ها هر چه که داریم، هر چه که هستیم، هر چه که خواهیم شد تمامش سعی و تلاش خودمان است. ما تقدیر فردای خودمان را امروز می‌زنیم، تقدیری که امروز داریم دیروز زده‌شده است.

انسان وقتی پا به هستی می‌گذارد تنها و تنها یک هدف دارد و آن‌هم طی طریق است. رفتن در صراط مستقیم و رسیدن است و این کارِ ما، یک باید دارد یعنی باید این مسیر را برویم تا برسیم. حالا کسانی که وسیله کنگره را در اختیاردارند می‌توانند با سرعت بالایی این مسیر را بروند. من در این مورد یک مثالی می‌زنم به من امر می‌شود که شما اگر بخواهید به هدفی برسید باید از اصفهان با پای پیاده به تهران بروید در این مسیر اگر بخواهیم با پای پیاده برویم ممکن است دچار سردرگمی شویم ممکن است به بیراهه بزنیم. حال کنگره حکم یک وسیله نقلیه با سرعت‌بالا را برای رسیدن به هدف، برای ما دارد که این وسیله نقلیه مسیر برایش مشخص‌شده است و شخصی که در آن قرار دارد راهش را گم نمی‌کند و تا زمانی که ما در کنگره هستیم می‌توانیم از این وسیله نقلیه برای طی طریقمان استفاده کنیم و این خیلی لطف بزرگی است که به ما شده است. چون اگر کنگره نباشد خیلی احتمال دارد که ما دچار سردرگمی شویم.

من دوست داشتم به تمام بچه‌های کنگره خصوصاً خودم یک هشدار بدهم که همان‌طور که این وسیله نقلیه در اختیار ما قرار داده‌شده در کنار این وسیله خیلی مسئولیت‌های سنگینی هم قرار داده‌شده است. ما افرادی که وارد کنگره می‌شویم بدانیم که مسئولیت‌هایی هم داریم فرقی نمی‌کند سفر اولی باشیم یا دیده‌بان باشیم و این مسئولیت، باور انسان‌هاست. یک انسانی که از همه‌جا رانده‌شده و به هر دری زده اما نتوانسته درمان شود وقتی اینجا می‌آید به من نگاه می‌کند. من این را به بچه‌هایی که خوب سفر نمی‌کنند می‌گویم که فکر نکنید که مسئولیتی ندارید وقتی گریز می‌زنی فکر نکن که خودت تنهایی، حداقل ده نفر، بیست نفر به تو نگاه می‌کنند که ببینند آیا تو درمان می‌شوی یا نه؟ کافی است تو درمان نشوی، پشت سر تو آن چند نفر هم می‌آیند و این مسئولیتش گردن تو است که به بیراهه رفته‌ای. سفر دومی که باشی الگوی سفر اولی هستی. من اگر خطایی بکنم باور آن‌ها را می‌شکنم و شکستن باورِ انسان‌ها، جزای سنگینی دارد.

من خیلی خوشحالم که خداوند این لیاقت را به من داده که بتوانم پنج سال در کنگره خدمتگزار باشم. همیشه به هم‌سفرم می‌گویم که ما خیلی مسئولیت سنگینی داریم چون خیلی چشم‌ها به ما نگاه می‌کنند. کافی است خدای ناکرده ما یک جایی کم بیاوریم من اگر یک جایی خطایی بکنم یا کم بیاورم حداقل بیست نفر ره‌جوی من کم می‌آورند. کنگره بازیچه نیست کنگره سکوی پرتاب تک‌تک انسان‌هاست کافی است که ما بخواهیم.

من آرزو می‌کنم تمام سفر اولی‌ها با قدم‌های محکم و استواری که برمی‌دارند رها شوند چراکه هرکدام از شما وقتی‌که رها شوید مطمئن باشید باعث رها شدن ده‌ها نفر دیگر خواهید شد و این‌طوری است که درخت کنگره روزبه‌روز بزرگ‌تر می‌شود.

از صمیم قلب از جناب آقای مهندس دژاکام و از راهنمایان بزرگوارمان آقای اعتباریان و خانم اسماعیلی بسیار سپاسگزارم و از هم‌سفرم که پا به‌پای من حرکت کرد تشکر می‌کنم و از مسافران می‌خواهم که از هم‌سفرانشان دعوت کنند تا به کنگره بیایند که وقتی زن و مرد باهم در کنگره قدم بردارند آرامش واقعی را احساس خواهند کرد. از برادرم حسن آقا سپاسگزارم که راه کنگره را به مانشان داد. متشکرم.

سخنان هم‌سفر زهره:

خداوند مهربان را بسیار سپاسگزارم و بسیار خرسندم از اینکه دوستان خوبی چون شماها را در کنگره یافتم. واقعاً دیدن این‌همه عشق و محبت آدم را در کنگره تحت تأثیر قرار می‌دهد چون تو حس می‌کنی از نقطه‌ای که همه از تو فرار می‌کردند و تو از همه فرار می‌کردی رسیدی به نقطه‌ای که حس می‌کنی دیگران دوستت دارند و دوستشان داری. به‌هرحال امیدوارم که بتوانیم در کنگره باشیم و محبت‌های شما دوستان را جبران کنیم.

بارها این جمله را از آقای مهندس شنیدیم که می‌فرمایند: «سرنوشت‌ها با خواست افراد رقم‌زده می‌شود.» من امروز می‌خواهم تجربهٔ خودم را و اتفاقاتی که در درونم افتاده در قالب این جملهٔ پر مفهوم آقای مهندس عنوان کنم. یادم می‌آید زمانی که تقریباً هشت یا نه‌ساله بودم همیشه با خودم فکر می‌کردم چه انسان‌هایی می‌توانند در این دنیا بهترین انسان‌های خداوند باشند نهایتاً با ذهن بچگی خودم به این نتیجه می‌رسیدم که کسانی می‌توانند بهترین انسان‌های خداوند باشند که عبادت خداوند را به‌جای بیاورند تا بتوانند وارد بهشت خداوند بشوند. همان بهشتی که زیر درختانش نهرها جاری بود و ... به همین خاطر هرچند برایم سخت بود اما سعی می‌کردم به‌موقع نماز و روزه‌ام را به‌جای آورم.

تا اینکه برای اولین بار در کتاب دینی‌مان خواندم که «بالاترین عبادت خدمت به خلق است.» فکر کردن به این جمله من را خیلی اذیت می‌کرد چون نمی‌دانستم چطور باید به خلق خداوند خدمت کنم. تا اینکه با مسافرم آشنا شدم و همان روزهای اول آشنایی‌مان متوجه شدم که ایشان مصرف‌کننده است و بدون اینکه اجازه دهم کسی از این موضوع بویی ببرد با اطمینان کامل خودم تصمیم گرفتم با یک فرد مصرف‌کننده زندگی کنم.۱۳ سال سختی اعتیاد را پشت سر گذاشتیم تا اینکه وارد کنگره شدیم. همان ماه‌های اول متوجه شدم اینجا همان‌جایی است که من سال‌ها به دنبالش می‌گشتم چون من نیازمندترین٬ناامیدترین٬ درراه مانده‌ترین مخلوقین خداوند را در کنگره پیداکرده بودم (چون خودم هم با همین خصوصیات وارد کنگره شده بودم.) و کنگره را بستری برای رسیدن به اهداف خودم می‌دانستم به همین خاطر با تلاشی که کردم همان سال‌های اول در امتحان کمک راهنمایی قبول شدم و وقتی در این جایگاه قرار گرفتم تازه متوجه شدم که بالاترین عبادت خدمت به خلق است یعنی چه؟ بیست سال زمان برد تا من به خواسته‌ام برسم و حالا هرروز بیشتر به این جملهٔ آقای مهندس ایمان می‌آورم که واقعاً سرنوشت‌ها با خواست افراد رقم‌زده می‌شود یا وقتی می‌گویند تو زندگی‌ات را با اختیار خودت انتخاب کردی یعنی چه؟ من امروز کاملاً می‌پذیرم که خودم خواستم ۱۳ سال سختی‌های اعتیاد را تحمل‌کنم چون لذت‌های امروز برایم خیلی ارزش دارد.

من بالاترین لذت‌ها را در کنگره چشیدم٬ من بهشت خداوند را در کنگره حس کردم٬ چون حالا می‌دانم که بهشت چیزی جز جوشش چشمه‌های خمر درونی نیست.

آری بالاترین عبادت٬ خدمت به خلق است. چرا؟ چون تو در خدمت کردن به دیگران خودت را به دست می‌آوری٬ صفت‌های خوب و بد خودت را می‌بینی٬ و این دیدن صفات در قضیهٔ تزکیه و پالایش مسئلهٔ بسیار مهمی است. به عبارتی بالاترین عبادت همان تزکیه و پالایشی است که تو می‌توانی در خدمت کردن به مخلوقین خداوند به دست آوری. جایگاه‌های خدمتی در کنگره دوربین‌هایی را در اختیار شخص قرار می‌دهد که به‌واسطهٔ آن دوربین انسان می‌تواند صفات ارزشی و ضد ارزشی درون خود را ببیند. امیدوارم بتوانیم از این ابزارهای خوب دیدن٬ که کنگره در اختیار ما قرار داده برای تغییر صفات خودمان استفاده کنیم. امیدوارم که بیش‌ازپیش درک کنم که کجا آمده‌ام و قرارِ چه‌کار کنم.

از جناب آقای مهندس و سرکار خانم آنی کمال تشکر رادارم. از راهنمایان گران‌قدرمان جناب آقای مجید اعتباریان و سرکار خانم اسماعیلی بسیار سپاسگزارم. از دیده‌بان محترم جناب آقای کامران شریفیان کمال سپاسگزاری رادارم حضورشان امروز برای ما بسیار ارزشمند بود. از سرکار خانم داوودی٬ آقای امینی و کل اعضای کنگره ۶۰ هم سپاسگزارم. به مسافرم تبریک عرض می‌کنم و از اینکه همیشه تکیه‌گاه محکمی برای من در زندگی بوده و از اینکه به من اجازهٔ خدمت در کنگره را داده ممنونم و به فرزندان گلم هم تبریک عرض می‌کنم.

مرزبانان کشیک
تایپ: مسافر مجید

عکاس: مسافر مجتبی


[ شنبه 15 مهر 1396 ] [ 03:44 ب.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ*****
وبلاگ آتیه سبز : این وبلاگ در مورد مطالعات من در مورد درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیاد به مواد مخدر درمان و رها بشوند ، آغاز بکار نموده است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب