آتــیـــــــــه سبــــــــــز
وبلاگ مسافر سید مصطفی جعفری(کنگره60 ،درمان اعتیاد ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
چت باکسدستور جلسه هفتگی؛ ازدواج

به قلم کمک راهنما محمدرضا اکبری


مهمترین پایه ازدواج، عشق است.


عشق ادراکی بسیار عمیق نسبت به این نکته است که یک نفر به نحوی، کامل کننده تو است و حضور این شخص تو را روشن می کند و به تو آزادی می بخشد تا خودت باشی، آن هنگام می توانی از مشکلاتی که سر راهت قرار میگیرد به سلامت عبور کنی.


مهمترین پایه ازدواج، عشق است.

در مورد موضوع ازدواج، سخن چنان گسترده است که می توان ساعت ها گفت و بسیار نوشت اما اگر بخواهیم به طور کلی و کوتاه شده در مورد ازدواج صحبت کنیم، می توان افراد را حداقل به سه گروه تقسیم کنیم:

گروه اول - مجردها: 

افرادی که فقط از دیگران در مورد ازدواج شنیده اند و یا مواردی را دیده اند و اطلاعاتشان در همین اندازه است و بر اساس آن اطلاعات که ممکن است غلط یا درست باشند در مورد ازدواج تصورات خود را بسازند و از آن تصویری در ذهن خود به وجود آورده و تصمیم می گیرند که ازدواج کنند یا خیر و یا زمان آن را به تأخیر بیاندازند.

گروه دوم – متأهلین: 

افرادی که به طور کلی، خود آنها نیز حداقل به دو گروه تقسیم می شوند:

1- افرادی که از ازدواج خود راضی هستند.

2- افرادی که از ازدواج و زندگی خود ناراضی هستند و دائماً شکوه و شکایت دارند و ممکن است تا جایی پیش بروند که به واسطه اعمال و رفتارشان، زندگی را برای خود و خانواده به جهنم تبدیل کنند.

به باور من این اعمال و رفتار آنها ریشه در باورها، اطلاعات و تصوراتی است که قبل از ازدواج داشته اند و همین موضوع آنها را به ضلع سوم که همان لب مرزی هاست نزدیک می کند؛ یعنی جایی که آنها را به مرز جدایی می رساند.

گروه سوم - افرادی که در مرز هستند:

مرزی است که متأهلین برای جدایی و مجردین برای ازدواج به آن نزدیک می شوند.

به باور من در مورد ازدواج چند نکته مهم و اساسی را بایستی در نظر داشت که این نکات مانند قانون نانوشته اند:

ازدواج یعنی تشکیل خانواده و تشکیل به معنای شکل گیری، پدید آوردن و ساختن است و برای هر ساختاری نیاز به مصالحی است، صرف نظر از مادیات باید بدانیم که عشق و محبت دادنیست، عشق همراه با آزادی، مسئولیت، اعتماد و بدون توقع و قرارداد است.

افرادی هستند که در تصورات خود ایده آل هایی را ساخته و آن را دنبال می کنند، خوشبختی را از نظر و دیدگاه خود معنا می کنند و آن را در دیگری جستجو می کنند و زمانی که به شخصی می رسند، آن ایده آل ها را نمی یابند یا ناقص می یابند و چون خوشبختی را از دیگران هدیه می خواهد و نمی گیرند دچار سرخوردگی شده و عصیان می کنند.

باید دانست خوشبختی را باید به وجود آورد، در زندگی ساخت و از آن، احساس شادی نمود و آن را گسترش داد.

تشکیل خانواده و زندگی چیزی نیست که بتوان آن را سفارش داد و یا به صورت پیش ساخته آن را به دست آورد که اتفاقاً زیبایی زندگی همین است، هر زندگی منحصر به خود است و مانندی ندارد و از سوی دیگر هیچگاه در حالت سکون و یکنواختی نیست، همیشه مسائلی تازه و نو پدید می آید و این موضوع بسیار حائز اهمیت است. (شگفتی زندگی در همین است)

بنابراین اینگونه نیست که کسی در خواب و خیال های عاشقانه، قصری با شکوه و بر روی ابرها بنا کند و همان بشود که تصور کرده است.

به همه افرادی که به ضلع سوم نزدیک هستند، باید گفت آگاهی و اطلاعاتتان را بالا برده و واقع بینانه حرکت کنید. اگر می خواهید بسازید، به مصالح توجه کنید و اگر هم درست بنا نکرده اید، نگاه و طرز فکر خود را تغییر دهید و در حفظ، نگهداری و بازسازی زندگی خود بکوشید تا آنگاه طعم خوش زندگی را چشیده و رایحه خوش آن را در محیط اطراف خود پراکنده کنید تا ضلع دیگر یا مجردها نیز از آن بهره مند شوند و با اطلاعات و آگاهی درست از طرف شما، در جهت تشکیل خانواده و ازدواج، خوفی به دل راه نداده و به بیراهه نروند و از برکت و شادی زندگی عقب نمانند.

عشق را سرلوحه ازدواج قرار دهید و به مصالحی که در بالا گفته شد توجه کنید و بدانید که همه آنها دو روی یک سکه اند و همین طور خوشی و ناخوشی زندگی مشترک.

بنابراین هیچگاه عشق را با چیز دیگر عوضی نگیرید.

عشق ادراکی بسیار عمیق نسبت به این نکته است که یک نفر به نحوی کامل کننده توست و حضور این شخص تو را روشن کرده و به تو آزادی می بخشد تا خودت باشی، آنوقت می توانی از مشکلاتی که سر راهت قرار میگیرد به سلامت عبور کنی.

گاهی قدرت مطلق در زندگیتان کسی را به شما نمی دهد که می خواهید؛ بلکه کسی سر راهتان قرار میگیرد که لازم دارید تا از شما همان بسازد که می خواهید. (مانند ماجرای استاد خرقانی و زن ناسازگارش در سی دی بند محکمتر)

مهمترین پایه ازدواج عشق است

عشق تجارت نیست 

عشق از بخشش اوج می گیرد

عشق احساس مالکیت نیست

انسانها پیر می شوند اما ممکن است بالغ نشوند.

با احترام؛ محمدرضا اکبری
طبقه بندی: دستور جلسات هفتگی، 
[ پنجشنبه 27 مهر 1396 ] [ 12:18 ب.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ*****
وبلاگ آتیه سبز : این وبلاگ در مورد مطالعات من در مورد درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیاد به مواد مخدر درمان و رها بشوند ، آغاز بکار نموده است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب