آتــیـــــــــه سبــــــــــز
وبلاگ مسافر سید مصطفی جعفری(کنگره60 ،درمان اعتیاد ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
چت باکس


دهمین جلسه از دوره شصتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه گلریزون با مضمون پیام؛ ((اگر بنایی آباد باشد، اما ساکنین آن خراب باشند، بنا هم کم کم رو به نابودی و خرابی می رود، اما ساکنین آباد در بناهای خراب و ویرانه ها، می توانند آنها را آباد نمایند)) در روز چهارشنبه مورخ 96/8/10 با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری مسافر امیر راس ساعت 10 آغاز به کار نمود. 


دستور جلسه این هفته ما گلریزان است، دقیقاً مسئله مالی است. 
ان جی او یا سازمان مردم نهاد، برای اینکه روی پا بایستد و بتواند کارش را درست انجام بدهد، باید بر پایه سه محور استوار باشد. 1ـ علم و دانش 2ـ نیروی متخصص 3ـ پول . هرکدام از اینها را نداشته باشد، دچار مشکل و بحران می شود. فکر کنید علم و نیرو داشته باشد، ولی پول نداشته باشد. یا اینکه شما علم و پول داشته باشید، ولی نیروی متخصص نداشته باشید. 
بنابراین اگر انجیویی هم بخواهد سرپا باشد، باید بر این سه محور استوار باشد، کشور هم همینطور است. کشور باید سرمایه، علم و نیروهای متخصص داشته باشد. خوشبختانه ما در کشورمان هر سه را داریم، ولی باید برنامه ریزی منسجم تری کنیم که راندمان بهتری داشته باشیم.
از روزی که کنگره 60 شروع به کار کرد، ما این سه موضوع مد نظرمان بود. وقتی هنوز کنگره شروع به کار نکرده بود، کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر نوشته شد و صورت مسئله اعتیاد مطرح شد و بعنوان مقاله به دانشگاه سیستان و بلوچستان داده شد و من برای سخنرانی در یک کنگره دعوت شدم. بعد از آن مقاله سم نزدایی به دانشگاه علوم پزشکی زنجان ارائه شد و در سمینار اعتیاد تحت عنوان سم نزدایی صحبت کردیم. قبل از شروع بنای کنگره ، این مسائل جا افتاد. دوم مسئله پرورش نیروها بود که کنگره از همان ابتدا شروع به تربیت این نیروها کرد، چون کنگره نیاز به نیروهایی داشت که فارغ التحصیل خودش باشند و خودش به این نیروها آموزش بدهد، چون آموزشی که در کنگره 60 بود در هیچ قوطی عطاری پیدا نمی شد و هیچکسی هم داوطلب نبود که این مطالب را بپذیرد و باید از درون جامعه مصرف کنندگان موادمخدر که از نظر جامعه در پایین ترین سطح قرار داشتند، بالا می آمدند، چه در گروه خانواده و چه در گروه مسافران. 
وقتی مسافران آگاهی لازم را پیدا می کنند، مثل سارقی می مانند که سالها دزدی می کرده  و بعد از مدتی تبدیل به پلیس و بلد راه می شود ، چون به تمام راههای فرار آگاهی دارد. 
امسال 3000نفر در آزمون کمک راهنمایی شرکت کردند و 600 نفر تبدیل به کمک راهنما شدند. این آزمون آنقدر جذابیت پیدا کرده که ما نزدیک به 10 پزشک و روانپزشک داشتیم که در این آزمون شرکت کردند و چون با کنگره کار می کردند، دوست داشتند که جزو کمک راهنمایان کنگره باشند. بنابراین ما خیلی بهتر می توانیم کار کنیم. 
نیروی متخصص فقط برای راهنمایی و کمک راهنمایی نبود، مرزبانی هم نیروی متخصص می خواهد. گروه خانواده هم نیروی متخصص می خواهد. جایگاه استاد ، نگهبان جلسه، ایجنت ها و حتی آبدارچی هم نیاز به نیروی متخصص دارد، ما در تمام سطوح به این نیروی متخصص نیاز داریم. 
نکته بعدی؛ مسئله پول است. 
مگر می شود، بدون پول این کار را کرد. به قول قدیمی ها، بی مایه فتیر است. در جلسات مختلف، مثلاً 2میلیون تومان پول می خواستند، کلی بحث می کردند که حالا چه کسی می دهد، کدام سازمان می دهد و ...؟ ما از روزی که کنگره 60 را شروع کردیم، به کمک شماها و برنامه ریزی های گروه مالی، هیچوقت نشده است که بی پول باشیم. البته مقدار زیادی پول لازم داریم. شما وقتی می خواهید یک زن و شوهر و دو تا بچه در یک ساختمان زندگی کنند، باید 50 میلیون تا 100 میلیون تومان بدهند و ماهی هم 1 میلیون ، 2 میلیون تومان اجاره بدهند، چطور می خواهید مکانی پیدا کنید که 500 نفر در آن رفت و آمد کنند و با بقیه درگیر نشوند. همه چشمشان این است که این هزینه ها را از نیروهای دولتی بگیرند و من کاملاً مخالف این موضوع هستم. شما یک ساختمان از شهرداری می گیرید، یک سال که خوب نیروهای در آن جا افتادند، با عوض شدن رئیس، همه را بیرون می کنند. ممکن است یک نفر ساختمان بدهد و یک نفر ساختمان را پس بگیرد. بارها این کار را کردیم و به این تجربه رسیدیم. 
پس ما باید روی مسائل پولی روی خودمان بتوانیم حساب کنیم. از آن روزی که شروع کردیم، روی مسائل پولی با برنامه ریزی حرکت کردیم، هرکجا که می خواهیم رهن و اجاره کنیم، بایستی حداقل 400 میلیون هزینه کنیم. 
سبدهایی که می چرخانیم، هزینه قند و چای و برق و ... را تامین می کند، ولی برای گرفتن ساختمان این کافی نیست. برای گرفتن یک ساختمان بایستی کوه خراب شود. برای خرید ساختمان یا زمین، با مبالغ بزرگی مواجه می شویم. 
ظاهراً در کنگره 60 ما معتقدیم که خدماتش را مجانی انجام می دهد، ولی امروز حساب می کنیم که ببینیم چطور هزینه می کند.
ما در کنگره دو نوع سرمایه داریم، 1ـ سرمایه اجتماعی 2ـ سرمایه ریالی 
سرمایه اجتماعی، مثل این است که یک نفر یک کاری برای یکی انجام می دهد و هزینه ای نمی گیرد یا یک نفر در یک مکان خیریه فعالیت می کند و هیچ هزینه ای دریافت نمی کند، کنگره 60 هم از نظر سرمایه اجتماعی بسیار جایگاه خوبی دارد، بدلیل اینکه بیش از 50 شعبه در سراسر کشور گسترده شده است و بیش از 2000 نفر در آن کار می کنند و هیچکس هیچ حقوق نمی گیرد، اینها همه سرمایه های اجتماعی هستند. 
وقتی کسی وارد کنگره می شود و می خواهد به درمان برسد، هم ما سرمایه ریالی خرج آن می کنیم، هم سرمایه اجتماعی. سرمایه اجتماعی یعنی برای آقای دژاکام 5 کارتن خرما آورده اند و مجانی داده اند، ولی اگر بخواهی حساب کنیم، جمعاً 80.000 تومان قیمت دارد، سوهان ها اینقدر قیمت دارد و... اگر حساب کنید این سرمایه های اجتماعی که رایگان برای من آورده اند، معادل 500هزار تومان است. 
گروه مالی و آقای سلامی در کنگره حساب کرده اند که در سال 1395 سرمایه های اجتماعی چقدر بوده است؟ یعنی فردی که به درمان می رسد، چقدر هزینه اش می شود؟ ما برای اینکه ببینیم این هزینه برای فرد چقدر می شود، کل هزینه ها را حساب می کنیم و تقسیم بر تعدادی که به رهایی رسیده اند می کنیم. مثلاً در سال ممکن است 4000نفر به درمان رسیده باشند و هزینه را برای آنها حساب می کنیم. 
در سال 1395 تعداد رهایی ما حدود 3823  نفر بوده است، کل هزینه ای که در سال 95 هزینه کردیم (با احتساب هزینه های سرمایه اجتماعی) نزدیک به 46 میلیارد و دویست و پنجاه و شش میلیون تومان شده است. بر اساس این تعداد رهایی، هزینه درمان هر نفر 12میلیون تومان محاسبه شده است. یعنی هر نفر که در کنگره 60 به درمان می رسد، با حساب سرمایه های اجتماعی، 12 میلیون تومان هزینه در بر دارد. این برای درمان یک نفر در یک سال است. 
هزینه درمان یک فرد رها شده ، روزی 33هزارتومان برای کنگره هزینه در بر دارد که در اگر ضربدر 365 روز کنیم، همان مبلغ 12میلیون تومان می شود. این در شرایطی است که ما برای آن سود هم حساب نکردیم. 
ما آمده ایم گفته ایم که اگر 5 میلیون تومان بدهید، عضو لژیون مالی می شوید و قاب خاتم هم به شما می دهیم، در صورتی که شما هزینه درمانتان را هم نداده اید. بعد نگاه می کنید می بینید شخص وقتی به رهایی می رسد، داخل پاکت به من و راهنمایشان 5هزار تومان ، 10 هزار تومان می دهند. من چهارده روز بیمارستان خوابیدم، نزدیک به سی میلیون تومان هزینه پرداخت کردم.
اگر هزینه های سرمایه اجتماعی را کنار بگذاریم، تقریباً هزینه های واقعی که صرف شده، نزدیک به 2 میلیارد تومان شده است و هزینه ای که ما برای هر نفر در کنگره 60 پرداخت می کنیم، نزدیک به پانصد هزار تومان می شود.  هر نفری که در کنگره 60 به درمان میرسد 12 میلیون تومان هزینه دارد، اگر این افراد هزینه ای که ما مجانی در اختیارشان قرار می دهیم (تازه پول بنر و بادکنک ها را هم خودمان می دهیم) مبالغ درمان خودشان را پرداخت می کردند، وضع ما خیلی خوب بود و تازه اینها دین خودشان را پرداخت می کردند. 
امین می گفت که دانشگاه هاروارد، 12 میلیارد تومان اندوخته مالی اش است. ما در حال خرید یک مکان بعنوان دفتر مرکزی هستیم، تقریباً 6میلیارد تومان هزینه ی آنجاست. در یکسال گذشته ما نزدیک به 1.5 میلیارد تومان هزینه رهن پرداخت کرده ایم، ما تا الآن کاملاً روی پای خودمان ایستاده ایم و توانسته ایم برای کنگره زمین و ساختمان هم بخریم و احداث کنیم. 
زمین هایی که ما داریم و در آنها بعضاً ساختمان ایجاد کرده ایم؛
•  هیدج دو قطعه داریم و در هر قطعه 1000 متر خریداری شده و ساخمان سازی شده . 
•  رباط کریم، یک قطعه، 450متر که ساختمان هم دارد. 
•  کرج، دو قطعه، در مجموع 550 مترمربع 
•  مشهد یک قطعه، 420 متر 
•  اصفهان، سلمان فارسی، یک قطعه 398 متر با ساختمان
•  شیخ بهایی، 647 متر، دارای ساختمان
•  بهشهر، یک قطعه، 3761متر 
•  اصفهان، محمدیه، 860 متر 
•  ورامین، یک قطعه 1000 متر
•  نیک آباد، یک قطعه 960 متر
•  ورامین، یک قطعه 126 متر 
•  اراک، یک قطعه 535 متر 
•  میبد، یک قطعه 821 متر
•  سمنان، یک قطعه 148 متر
•  رودهن، یک قطعه 420 متر (50 میلیون خریدیم، الآن 600 میلیون می خرند) 
•  پاکدشت، یک قطعه1000 متر
•  ملایری پور، یک دستگاه آپارتمان 85 متر 
جمع املاک خریداری شده، 12 قطعه به متراژ 9166 متر، اهدایی 7 قطعه 4915 متر 
همه ی شما که وضع مالی تان خوب است و سن های بالایی دارید، اگر زمین و خانه دارید، یک مقداری به نام کنگره 60 کنید، که حداقل یک دعای خیری پشت سرتان باشد. اگر مالتان را به وراث می دهید، آخر فاتحه هم نمی خوانند و سر قبرتان هم نمی آیند.
پس ببینید این پول ها را شما دادید، هیچکسی ندزدیده است، من خودم در سال بیش از 100 میلیون تومان به کنگره کمک مالی می کنم. هر هفته 6 میلیون تومان و خرجهای دیگر که پشت پرده است، من به کنگره می دهم و اصلاً شما خبر ندارید. اگر اینجا پولی خورده بودیم، اصلاً این زمین ها و سرمایه ها را نداشتیم.
این هفته، هفته ی لژیون مالی است. ما با یک خرید 6 میلیارد تومانی روبرو هستیم، باید همه ی شعب تمام توانشان را به کار ببرند تا در این گلریزان ببینند چه کار می توانند انجام بدهند، کسانی که می توانند مبالغ بالا و کسانی که نمی توانند حتی 50 هزار تومان یا 100 هزار تومان. البته روز لژیون مالی نه، روزهای قبلش این مبالغ را از طریق کارت بانکی پرداخت کنید، ما سعی کردیم تمام واریزی ها از طریق کارت بانکی باشد، هیچکدام از ما پولی دریافت نمی کند، حساب کنگره 60، جزو دقیق ترین حسابهاست. تمام واریزی ها در سیستم کنگره 60 مشخص است. ما باید تمام توانمان را به کار بگیریم و یکدیگر را تشویق کنیم، این کار، کار ایجنت ها، اسیستانت ها و راهنماهاست. نه برای من و شما، برای بچه های ما و نوه های ما و آیندگان ما . ما آمدیم با سیستم مجانی به درمان رسیدیم، آنهم در این روزگار که اگر یک آدرس از یک نفر بپرسی، جوابت را نمی دهد. 
اگر این سیستم را قوت بدهیم، در تمام سطوح زندگی خداوند به شما کمک خواهد کرد و روی لطف و آرامش را می بینید و همه ی ما باید بکاریم، چون تا نکاریم، درو نخواهیم کرد. این هفته، هفته ی  لژیون مالی داریم و این هفته بخاطر منابع مالی است، تا فرصت هست مبالغ را پرداخت کنید تا لژیون های مالی تشکیل شود و به کار خودشان ادامه دهند. 
مبلغ جبران خسارت برای لژیون های خسارت، بعنوان دوا و درمان است برای این افراد و باید پرداخت شود. 
من متاسفم که مرزبانان اینجا گلی نزدند، تزئینی نکردند، شربت و شیرینی ندادند. 
آقای سلامی؛
از بچه های مالی و ایجنت، خواهش می کنیم فرم هایی که به آنها تحویل داده شده است، با دقت زیاد بنویسند، چون حسابداری ما منوط به این است که اطلاعات دقیق را در آنها درج کنید. 
روز دوشنبه مراسم گلریزان گروه خانواده است. 
وقتی افراد لژیون مالی مبالغ بالا را پرداخت کردند و انتخاب شدند، افرادی که مبالغ کمتری می خواهند پرداخت کنند، می توانند روی میز بگذارند. 
ما تابحال مراسم گلریزان در روزهای چهارشنبه نداشته ایم، آنهم به این دلیل که از تمام شعب در اینجا حضور دارند، ولی امروز آهنگ شکرگزاری می گذاریم و افرادی که مبالغ پایین می خواهند پرداخت کنند، می توانند مبالغشان را روی میز بگذارند. 
روزهایی که لژیون مالی برگزار می شود، در کلیه شعب کنگره 60، قانون یازدهم نداریم. 
ـ در شعبی که گروه خانواده لژیون مالی ندارند، تصمیم گیری جهت انتخاب استاد برعهده اسیستانت است و خودش هم می تواند بنشیند. 
 
 

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

96/08/10

دانلود

نگارنده: مسافر احمد شریفیانطبقه بندی: دستور جلسات هفتگی، 
برچسب ها: درمان اعتیاد،  
[ پنجشنبه 11 آبان 1396 ] [ 12:15 ق.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ*****
وبلاگ آتیه سبز : این وبلاگ در مورد مطالعات من در مورد درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیاد به مواد مخدر درمان و رها بشوند ، آغاز بکار نموده است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب