آتــیـــــــــه سبــــــــــز
وبلاگ مسافر سید مصطفی جعفری(کنگره60 ،درمان اعتیاد ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
چت باکس


پانزدهمین سالگرد بنیان كنگره ۶۰
جلسات جهانبینی چهارشنبه مورخ 91/9/15 پانزدهمین جلسه از دور چهل و پنجم سری کارگاههای آموزش جهانبینی کنگره 60 با نگهبانی جناب مهندس حسین دژاکام و دبیری خانم مریم با دستور جلسه " پانزدهمین سالگرد بنیان کنگره 60 " رأس ساعت 16:45 آغاز به کار نمود .

آرزوی آقای مهندس دژکام :

آرزوی صور آشکار و پنهان من همیشه این بوده و هست که همه ما بتوانیم به کمک یکدیگر دانش ، اطلاعات و آگاهی درباره بیماری اعتیاد و درمان سایر بیماری ها که تنها در کشور ایران می باشد را به همه انسان های دردمند در تمام نقاط دنیا منتقل کنیم .سخنان جناب مهندس حسین دژاکام :

از اینکه اینگونه ابراز احساسات می کنید بسیار لذت می برم و از همه شما تشکر می کنم . امروز سالگرد بنیان کنگره می باشد . چرا گفته می شود بنیان کنگره و بنیان گذار گفته نمی شود ؟ کنگره 60 بنیانی متفاوت داشت و مانند به دنیا آمدن نوزاد بود . مرحله اول مرحله جنین کنگره 60 بود یعنی دورانی که سفر اول آغاز شد . در آن زمان حجم مواد بالا بود سپس ذره ذزه کاهش یافت تا در تاریخ 15/9/76 به نقطه صفر رسید . در آن زمان گویی از مادر متولد شد . تمام اتفاقاتی که انجام شد در کتاب عبور از منطقه 60درجه زیر صفر می باشد . از نکات جالب کتاب این است که تمام مطالبی که در آینده اتفاق افتاد را مورد بررسی قرار داد .بعد از دوران جنینی اولین بنیان و اولین بذر آن به وجود آمد . بذر اول بود که تکثیر شد و امروز بیش از پنج هزار نمونه درمان شده اعتیاد داشته که نمونه ای از آن در هیچ کجای دنیا نیست چراکه دنیا اعتقادی به درمان اعتیاد ندارد . کشورهای پیشرفته با علم و دانش خود هیچ اعتقادی به درمان اعتیاد ندارند .

29% معتادان گمنام در ایران هستند و بیش از هفتاد سال سابقه کاری دارند همچنین در 156 کشور دارای عضو می باشند . تمام دانشگاه های دنیا تحت تاثیر این گروه قرار گرفته اند . در کتاب آنها مکتوب است که اعتیاد بیماری مرموز و لاعلاج است .

اولین الگو بنیان کنگره می باشد سپس از اولین الگو تکثیر شد . بعد از بذر اول تا بذر دوم 21 ماه زمان صرف شد و اولین نمونه اصلاح شده 2 سال بعد ارائه گردید . ما درمان تدریجی 2ماهه ، 3 ماهه و ... داشتیم اما بذر اصلاح شده 5 سال فاصله زمانی طی کرد . امروز کنگره 60 به این نقطه رسیده است و ما کلید بیماری های بسیاری را باز نمودیم . بیماری هایی نظیر صرع ، میگرن ، اسکیزوفرنی و ...

روش DST بسیار بسیار بزرگ می باشد و از بزرگی آن ما نمی توانیم ببینیم . مانند اینکه ما نمی توانیم بزرگی کره زمین را ببینیم ، باید به کره ماه رفته تا کره زمین را مشاهده نماییم . این حرکت به کمک تک تک شما انجام گرفته است .

امروزه ما 500 کمک راهنما داریم و اگر بخواهم تمام نیروهای کنگره 60 را بشمارم نزدیک به 1000 نفر می باشند . خدمتگزارانی که بلاعوض خدمت می کنند .

من از همسرم خانم آنی تشکر می کنم که در این راه همراه من بودند ، از فرزندان عزیزم بسیار ممنونم که همیشه در کنار من بودند . این عزیزان نیز در کنار من بودند و به کنگره کمک کردند .

دیده بانان کنگره 60 کمک بسیاری کردند و پاهای کنگره 60 بر دوش دیده بانان و خانواده من میباشد . سپس مرزبانان و خدمتگزاران دیگر . کنگره 60 به کمک و مساعدت همه ما شکل گرفته است و این افتخار متعلق به همه ماست .

ما باید به راه خود ادامه دهیم و به کمک یکدیگر می توانیم پیش برویم . ما نه تنها در کنگره اعتیاد خود را درمان می کنیم بلکه به صراط مستقیم نیز در حرکت هستیم . افراد کنگره 60 بسیار کم دروغ میگویند ، دزدی نمی کنند ، در معامله های خود فساد نمی کنند و . . .

من امروز را به همه عزیزان تبریک می گویم . امروز تولد من نیست بلکه تولد همه ماست و اگر خداوند پشتیبان ما نبود امروز به این نقطه نمی رسیدیم . خداوند به ما راه را نشان داد و ما را هدایت نمود .

خداوند اجازه خدمت کردن به بندگان خود را به همه نمی دهد . اگر خداوند به شما اجازه خدمت به بندگان را داده است امتیازی بسیار بالاست . افراد بسیاری هستند که می خواهند به دیگران کمک کنند اما نمی توانند و اصلا بلد نیستند . یک نفر را نجات دادن برابر است با نجات تمام انسان ها و چنین چیزی در کنگره 60 وجود دارد .

سخنان خانم آنی :

از اینکه همه شما اینجا هستید بسیار خوشحالم . امروز روز همه می باشد ، امروز روزی است که بنیان یا هسته اولیه کنگره 60 به وجود آمد . من به همه شما عزیزان و به مهندس دژاکام تبریک میگویم . یاد همه عزیزان که اولین جلسه دور یکدیگر نشستند به خیر . بسیار خوشحالم که مهندس امروز سالم هستند و در کنار ما می باشند . از همه عزیزانی که موقعیت این جلسه را فراهم کردند سپاسگذارم .انشاءالله خداوند به همه ما کمک کنند و دید بصیرت را به ما بدهد تا زیبایی ها را ببینیم و زشتی ها را نبینیم . اگر چیزی هست با کلام آن را حل کنیم تا این کاروان بسیار بزرگ را به سراسر ایران و به سراسر گیتی ببریم و هر کدام سهم کوچکی داشته باشیم . از فرزندان خود سپاسگذارم که در کنار من بودند .

سخنان آقای امین دژاکام :

چیزی که برای من جالب است این بوده که تمام پیشگویی های کتاب 60 درجه به وقوع پیوسته است ولی نکته جالب راجع به جناب مهندس نوع نگاه ایشان به زندگی است و اینکه کارها چگونه انجام میشود . در عین حال که ایشان بسیار مرتب و منظم می باشند و کارهای ایشان در ساعت مقرر انجام می شود . جناب مهندس به کارها بسیار ساده نگاه می کنند . ترکیب این دو نگاه یعنی نظم و انضباط و تلاش در بیشترین حد خود با ساده نگاه کردن ، معجزات زیادی را به وجود آورده است . گاهی اوقات ایشان 15 ساعت مشغول به کار هستند اما خسته نمی شوند و کار را به دید کار نگاه نمی کنند . اگر کاری را دوست نداشته باشند خود را چندین ساعت مشغول نمی کنند .

بسیار خوشحالم که سایه ایشان بر سر ما هست و امیدوارم سال های سال توان ایشان بیشتر شود تا همه ما از حضور و علم و دانش ایشان استفاده نماییم .

به همه عزیزان تبریک می گویم و از کسانی که زحمت کشیدند تا این مراسم برگزار شود تشکر میکنم . از اعضای خانواده خود به خاطر محبت و زحماتشان سپاسگذارم .

سخنان خانم کماندار :

من تولد پدرم را تبریک می گویم و از اینکه در جمع شما هستم بسیار خوشحالم . قرار بر این بود که پدر من تا چند سال تولد نگیرند اما به دلیل سالگرد کنگره 60 و تلاش دیده بانان جناب مهندس با این مسئله موافقت نمودند .

از خداوند سپاسگذارم و از استادانی که پدرم را یاری نمودند تشکر می کنم . سال گذشته جناب مهندس کسالت داشتند اما خوشبختانه امروز در کنار ما هستند و امیدوارم سالهای خوبی را در کنار یکدیگر سپری کنیم و همواره آموزش ببینیم .

سخنان خانم شانی دژاکام :

در ابتدا به پدر خود تبریک می گویم . از همه کسانی که حضور دارند و دیده بانان محترم تشکر میکنم . در ابتدای ورودم کمی عصبی بودم اما انرژی بچه ها به قدری زیاد بود که حال من را عوض کرد .

بسیار خوشحالم کسانی هستند که دوشادوش پدر زحمت می کشند و تمام توان خود را به کار میگیرند . سعی می کنند صراط مستقیم را پیشه راه خود کنند و به اعتقادات خود جامه عمل بپوشانند و این نکته بسیار مهمی است .

من از کودکی بسیار عصبی بودم . روزی پدرم به من گفتند " خشم تو مانع از انجام كارها می شود ، روزی می رسد که تمام خشم هایت به آرامش تبدیل می شود و آن زمان است که می توانی جای خود را بیابی " بزرگترین درسی که از پدرم گرفتم این بود .

بسیار خوشحالم که در کنار پدرم هستم و سایه ایشان بر سر من ، خانواده ام و تمام بچه های کنگره هست .

امیدوارم خداوند به پدر و مادرم سلامتی بدهد تا در ادامه مسیر کارهایی که قرار است انجام شود را به انجام برسانند . از استادان بسیار سپاسگذارم و از خداوند متعال که همیشه در رحمت او بر روی سختی های ما باز بود .سخنان آقای محسن خان :

خدمت همه عزیزان و جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تبریک می گویم . به دیده بانان عزیز تبریک می گویم و امیدوارم سالهای سال در خدمت شما باشیم .

سخنان آقای مجید سلامی :

من این روز عزیز را به جناب مهندس دژاکام و خانواده عزیز ایشان و تمامی اعضای کنگره 60 تبریک عرض می کنم اگر نبود فضل و رحمت خداوند و حرکت جناب مهندس و کمک خانواده ایشان معلوم نبود که من امروز در چه وضعیتی بودم ما همیشه مدیون جناب مهندس و خانواده ایشان هستیم .

سخنان آقای رضا ترابخانی :

در ابتدا به خداوند و سپس به جناب مهندس تبریک می گویم. در فرصتی مناسب جایی قرار گرفتیم که باری که بر دوش مان بود را زمین بگذاریم و امروز ثمره آن را برداشت کنیم . افراد بزرگ خصلتی دارند و این است که دیده ها را ندیده می گیرند و شاید پاداش این عزیزان و بزرگی آنها ندیده هاست که میبینند و ما از آموزش ها استفاده می نماییم . به همه دوستان و اعضای کنگره 60 ، دیده بانان عزیز و خانواده محترم دژاکام تبریک می گویم .

سخنان آقای علی خدامی :

من پانزدهمین سالگرد بنیان کنگره 60 و باز شدن راه جذب به نور الله را به جناب مهندس ، اساتید بزرگ و اعضای کنگره 60 تبریک می گویم . کنگره 60 مصداق والفجر است یعنی شکافنده نوری که تاریکی ها را شکافته و جلو می رود ، شکافنده علم در بهترین شکل خود ، شکافنده قلبهایی که هیچکس نتوانست در آنها نفوذ کند . امید است که همه ما بتوانیم این راه را ادامه دهیم و پیام کنگره60 را به همه انسانها در گوشه گوشه دنیا ، اعم از زرد و سفید و سرخ و سیاه و هر رنگی انتقال دهیم .

سخنان آقای علی اشکذری :

من تنها خدا را شکر می کنم که بذر کنگره 60 در زمینی مساعد افتاد و توانست رشد نماید و آرام آرام تبدیل به درختی پرمیوه شود که همه جهان بتوانند از میوه آن استفاده نمایند .
در ادامه جناب مهندس دژاکام درباره متد DST برای نیکوتین صحبت نمودند :

من در تاریخ 9/11/90 سفر سیگار را با روش DST آغاز نمودم . در سه ماه ابتدایی سازگاری رخ داد سپس تیپر را آغاز نموده تا در تاریخ 28/8/91 به مقدار نیم میلی گرم نیکوتین خوراکی رسیدم . تا تاریخ امروز یعنی 15/9/91 در پله نیم میلی گرم در 30 روز می باشم .

من در روز دو بسته سیگار اسی می کشیدم که تا 11صبح پاکت اول تمام می شد . در 306 روز که سفر نیکوتین داشتم بیش از دوازده هزار نخ سیگار نکشیدم .

امروز می خواهم آخرین قسمت آدامس خود را در جمع شما بخورم و این لحظه آغاز متد DST برای سیگار می باشد . در سال هفت میلیون نفر بر اثر استفاده از سیگار جان خود را از دست می دهند .


طبقه بندی: گزارش تصویری،  تولدها، 
[ جمعه 17 آذر 1396 ] [ 07:42 ب.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ*****
وبلاگ آتیه سبز : این وبلاگ در مورد مطالعات من در مورد درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیاد به مواد مخدر درمان و رها بشوند ، آغاز بکار نموده است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب