تبلیغات
آتــیـــــــــه سبــــــــــز

آتــیـــــــــه سبــــــــــز
وبلاگ مسافر سید مصطفی جعفری(کنگره60 ،درمان اعتیاد ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
چت باکس


به نام اولین عاشق که اوست

روز پنج‌شنبه 96/9/30 جلسه دوم  از دور پانزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانیمسافر علی٬ دبیری مسافر مجید و استادی مسافر علی با دستور جلسه :«وادی چهارم» و دستور جلسه دوم : (هفتمین سال رهایی مسافر حسن ) راس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.

کنگره بهترین و مقدس ترین جایی است که سراغ دارم که در آن میتوان مقدار قابل توجهی 

خالق و مخلوق را شناخت و بعد از آن میتوان فهمید که از کجا ضربه میخورم و  مقصر

 اصلی مشکلاتم را پیدا کنم  و بفهمم چطور میتوانم با مسائل پیرامون خودم مقابله کنم ..


 همه انسان ها بر اساس علم و دانش و آگاهی که دارند تفکر میکنند و یک فرد مصرف کننده هم اگر از علم و دانش خوب و سالمی برخوردار بود مصرف کننده نمی شد. 

ما انسان ها همیشه دنبال یک مقصر میگردیم تا بار مشکلات زندگی را بر دوش آنها بگذاریم و تا توانسته ایم پدر ومادر ، برادر و خواهر ، دوستان و همسر خود را مقصر اصلی مشکلاتی دانستیم که بیشتر آنها را با دستهای خودمان برای خودمان درست کرده ایم و در نهایت میگوییم که اینها میتوانستند به ما کمک کنند و نکردند و دروغ و غیبت و تهمت و کارهای ضد ارزشی را به آن اضافه میکردیم و در نهایت که به نتیجه نمیرسیدیم خدا را مقصر اصلی مشکلات خود میدانستیم و میگفتیم خدا خواسته که اینطوری شوم و ناسپاسی میکردیم ولی با ورود به کنگره خیلی از مسائل برای ما حل شد و موقعی که  نتیجه افکار منفی و تاثیر مواد مخدر  را روی جسممان  شناختیم و عملکرد  آن را دیدیم و دانش کسب کردیم و توانستیم کم کم به شناختن خالق خود بپردازیم.

وقتی به کنگره آمدیم و شروع به کسب علم و دانش کردیم تازه فهمیدیم وقتی میگویند که انسان اشرف مخلوقات است ، درست است . خداوند انسان را چنان با تفکر و اختیار کامل آفرید  که بعد از اینکه خودم را  بشناسم متوجه میشوم خدای من چقدر مهربان و بزرگ می باشد و خالق من بهترین و بالاترین خالق ها میباشد.

 کنگره بهترین و مقدس ترین جایی است که در آن می توان خالق و مخلوق را شناخت و بعد از آن میتوان فهمید که از کجا ضربه میخورم و  مقصر اصلی مشکلاتم را پیدا کنم و بفهمم چطور میتوانم با مسائل پیرامون خودم مقابله کنم و می فهمم قبل از ورود به کنگره کوهی از مشکلات داشتیم و فقط از خداوند می خواستیم آن ها را به طور کامل حل کند و این امکان پذیر نبود ولی الان متوجه شدیم با توکل بر خدا و با تلاش و کوشش خودمان باید مشکلات را حل کرد.

قبلا فکر می کردیم جسم ما همین دست و پا و قلب و.. است و هیچ موقع به صور پنهانمان فکر نمی کردیم و اصلا نمی دانستیم صور پنهان چیست ولی فهمیدیم زمانی که با تفکرات اشتباه یا مصرف ‌مواد مخدر روبرو شویم صور پنهان ما  تخریب میشود و زمانی که آن را بشناسیم متوجه میشویم خیلی از کارهای ضد ارزشی را نباید انجام دهیم.


نفس ما خواسته دارد و در هر مرحله ای خواسته های نفس ما متفاوت می باشد ، مرحله اول نفس عقل هیچ کاره است و بدون تفکر و حتی گوش دادن مطلبی تصمیم میگیریم و قضاوت میکنیم یا امروز تصمیمی میگیریم و فردا نظرمان عوض میشود ، مرحله دوم از نفس لوامه یا همان نفس سرزنش کننده میباشد که عقل وارد عمل میشود ولی به طور صد در صد نمی تواند تصمیم گیری کند و به دلیل بالا رفتن دانایی با تصمیمات اشتباه و نا معقول دچار  ناراحتی شده  درگیری عقل با نفس شکل میگیرد ولی در مرحله سوم نفس که نفس مطمئنه میباشد که عقل جولان میدهد و هیچ یک ا ز کارهای ضد ارزشی نا معقولی وجود ندارد چون علم و دانش ما بالا رفته و میتوانیم مسئولیت مشکلاتمان را بپذیریم و برای حل آنها تلاش کنیم ، و در کنگره بستری فراهم شده که بیرون آمدن از دام اعتیاد کوچکترین مسئله میباشد و با آموزشهای درست و منطقی میتوانیم به مرحله ای  از نفس مطمئنه برسیم.

 

دستور جلسه دوم و تولد هفتمین سال کمک راهنما مسافر حسن:

در مورد حسن آقا  نیاز به تعریف نیست من و ایشان رفیق دیرینه هم بودیم. ایشان چند ماه بعد از من به کنگره آمدند ،من و حسن آقا در یک لژیون بودیم ، ایشان هنوز در سفر اول بودند که من کمک راهنما شدم و ایشان به لژیون من آمدند و  در لژیون من با تفکر صحیح و تلاش خودشان به رهایی رسیدند.

 حسن آقا به خاطر مشکلات و بیماری که داشتند سفرشان کمی طول کشید ولی مزد زحماتشان را گرفتند ، تلاش ها و خدمت های ایشان و همسفرانشان  پوشیده نیست و نتیجه زحمت هایشان همین حال خوش است که میبینید.

  من هم هفتمین سال رهایی حسن آقا را خدمت بنیانگذار کنگره ، همسفران بزرگوارشان که حامی و پشتیبانشان بودند و همه شما اعضای کنگره تبریک عرض میکنم.

 پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و همسفران و قرائت آوای کنگره هفتمین سالروز رهایی مسافر حسن را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

 

اعلام سفر مسافر حسن:

آنتی ایکس مصرفی:شیره ، تریاک - روش درمان: دی اس تی همراه_ داروی درمان : اپیوم _ مدت سفر: 20 ماه  - رشته ورزشی: شنا و دارت _ نام راهنما: آقای علی – مدت رهایی:هفت سال و 13 روز

در ادامه سفر نیکوتین انجام دادم : مدت سفر: 11 ماه  _ روش درمان: دی اس تی _داروی درمان :نیکوتین خوراکی _نام راهنما: آقای مهدی – مدت رهایی: دو ماه

 آرزو می کنم همگی ما به معرفت ، عمل سالم و عدالت برسیم.آرزوی مسافر حسن:

   

آرزو همسفر مهین: آرزو می کنم همه مصرف کنندگان با کنگره آشنا شوند و  به رهایی و آرامش برسند.

آرزو همسفر صالح : آرزو می کنم تا سال آینده جلسات همسفران آقا به آن قدرت برسد که به صورت جداگانه تشکیل شود.

سخنان مسافر  حسن:

خیلی خوشحال هستم در جمع شما عزیزان هستم ، تشکر می کنم از دوستانی که از نمایندگی های دیگر در این جشن شرکت کردند ، هفته همسفر و شب یلدا را به شما عزیزان تبریک می گویم و امیدوارم خداوند باران رحمت خود را بر ما نازل کند.

 در ابتدا یک توصیه برای دوستان دارم که احترام به پیشکسوت را هیچ موقع یادمان نرود ،  ما اگر امروز چندین نمایندگی در اصفهان داریم به دلیل همین پیشکسوت ها هستند ، هیچ موقع بی احترامی نکنیم چون حتما یک روزی این بی احترامی به ما بر می گردد شاید الان اتفاق نیفتد اما چندین سال دیگر این اتفاق می افتد.

از راهنمای عزیزم علی آقا ، راهنما پسرم آقا مجید ، راهنمای همسرم خانم کبری ، اسیستانت شعبه خانم داوودی  که همیشه مزاحم این عزیزان هستیم تشکر می کنم . از ایجنت ، لژیون مرزبانی ،  کمک راهنمایان نمایندگی شبخ بهایی کمال تشکر و قدردانی را دارم.

از پسرانم آقا صالح و  امیر حسین ، از  همسرم که در طول زندگی مشکلات من را تحمل کردند تشکر می کتم و هیچ موقع نمی توانم قدر شناس زحمات ایشان باشم و امیدوارم در دنیای بعدی هم با هم باشیم  و در آخر هم از اعضاء لژیونم تشکر می کنم که در طول این سه سال از این عزیزان آموزش گرفتم.

سخنان کمک راهنما مسافر مجید:

خوشحالم هستم که امروز در نمایندگی شیخ بهایی هستم و خوشحال تر از این هستم که در شب یلدا تولد هفت سال رهایی حسن آقا را جشن می گیریم و در کنار پیشکسوت عزیز علی آقا هستم.

حسن آقا خیلی سخت سفر کردند اما پر تلاش و مستمر همراه با همسفرانشان  آمدند و به رهایی رسیدند .  صالح  دو هفته قبل از رهایی پدرش به کنگره آمد و آن موقع متوجه شد که کنگره چیست ، صالح اولین کمک راهنما همسفر در قسمت آقایان است، موقعی که می خواستند آزمون کمک راهنمایی بدهد به من گفت استرس دارم و نمی دانم آیا می توانم این بار سنگین را به دوش بکشم که من به صالح گفتم همیشه سعی کن در زندگیت اولین نفر باشی.

تبریک خدمت حسن آقا ، همسفر محترمشان ، آقا صالح ، راهنمای همسفرشان و امیرحسین عزیز ، این خانواده قطعا یک الگوی خوبی برای یک مسافر است ، چون مطمئنا شخصی که با همسفر به کنگره می آید و همسفر از نزدیک شاهد درمان مسافرش است با مسافری که همسفر ندارد تفاوت دارد.

سخنان همسفر صالح :

از آقای مهندس، خانم آنی ، دیده بان همسفران آقا ؛ آقای امین دزاکام ، راهنمای عزیزم  که به اندازه یک مسافر حال خراب برای من وقت گذاشت ، از راهنمای پدرم ، پدرم که سفر خوبی داشتند،کمک راهنمای مادرم که نور امید در خانواده ما هستند، از رهجویانم و در آخر هم از همه  شما تشکر می کنم که در این جشن شرکت کردید.

هفت سال و یک ماه پیش اولین بار به کنگره آمدم ، اصلا نمی توانستم کنگره را قبول نداشتم و خودم را خیلی بالاتر از کنگره می دانستم. روز رهاییمان که مصادف با سیزده سال رهایی آقای مهندس بود فهمیدم که در مقابل کنگره من هیچ چیزی بلد نیستم .

در روز تولد سیزده سالگی آقای مهندس ، خانم شانی دژاکام  حرف هایی زدند که با وجود اینکه هفت سال می گذرد کلمه به کلمه این سخنان هنوز برای من تازگی دارد، ایشان گفتند  نکند بخاطر جایگاهی که الان دارم یک تازه وارد به کنگره بیاید و من یادم برود که من کجا بودم ؟من کی بودم؟

خدا نیارد روزی را که صالح فراموش کند  ، روزی را که وارد کنگره شد و به خاطر هفت سال بودن در کنگره  خودش را بالاتر از یک تازه وارد بداند.

ما باید قدردان پیشکسوت ها باشیم  و امیدوارم هر جا این عزیزان هستند موفق باشند و شب یلدایتان هم مبارک باشد.

سخنان همسفر مهین:

یوسف گم گشته بازآید به کنعان غم مخور

کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور

ای دل غمدیده حالت به شود دل بد مکن

وین سر شوریده بازآید به سامان غم مخور

هزاران بار خداوند را شکر می کنم که در این جایگاه  قرار گرفتم، بودن در کنگره و اجازه بودن در کنگره نعمتی است که باید قدر آن را بدانیم ، امروز اگر روی این صندلی نشسته ایم حتما اذن و اجازه آن صادر شده.

شکر می کنم خداوند را بابت تمام نعمت هایش ، هر چیزی از خدا در کنگره خواستم  خداراشکر دارم. حالم خوب شده با داشته ها و نداشته هایش. اینکه توانستم داده و نداده اش را ببینم شکر.

سپاسگزاری می کنم و دستان آقای مهندس و خانم آنی را می بوسم، مطمئنا زحمت هایی کشیده شده تا امروز باشیم ، تشکر می کنم از خانم آنی که این بستر را فراهم کردند تا آموزش بگیریم،  از مسافرم تشکر میکنم چون می دانم با چه سختی سفر کرد ، شاید خیلی ها قبل از حسن آقا بهتر سفر کردند اما حسن آقا در جایگاهی بود که خیلی اذیت شدند و الان فقط نیمه پر لیوان را می بینم که اگر راه کنگره را پیدا نمی کردیم مشخص نبود چه اتفاقی برای ما می افتاد ، به حسن آقا افتخار می کنم که با همه مشکلات و سختی ها به رهایی رسیدند .

در آخر یک مثال می زنم ، در دوره یخبندان جوجه تیغی ها از سرما می مردند و به این نتیجه رسیده بودند اگر در کنار هم باشند بخاطر حرارت بدنشان گرم می شوند زنده می ماند اما وقتی به هم نزدیک می شدند خارهایشان به بدن همدیگر فرو می رفت و اذیت می شدند، اما ترجیح دادند در کنار هم باشند ، تیغ هایش در بدن هم فرو برود اما باشند ، ما همسفران و مسافران هم مثل این ها هستیم در زندگی مشکلاتی زیادی وجود دارد تیغ های زیادی اذیتمان می کند اما مهم آن بودن و در کنار هم بودن است.

امیدوارم تمام سفر اولی ها به رهایی برسند و در کنار خانواده هایشان به آرامش برسند.

از آقا صالح، زینب خانم عزیزم که امروز نیست و  نبودنش حس می شود ، از امیرحسین عزیزکه از موقعی که شیرخوار بود به کنگره می آمد تشکر می کنم.

از راهنمای عزیزم خانم کبری ، راهنمای مسافرم علی آقا و راهنمای پسرم آقا مجید هم تشکر می کنم از اسیستانت و ایجنت و مرزبانان نمایندگی شیخ بهایی و سلمان فارسی  تشکر می کنم و بهترین ها برای این عزیزان تشکر می کنم.

ضمنا چند نفر از مسافرانی که چهارشنبه گل رهایی از دستان پر مهر و عطوفت اقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:


تایپ: مسافر مجید ، مسافر مصطفی

عکاس: مسافر رضا

ارسال عکس : مسافر مصطفی [ جمعه 1 دی 1396 ] [ 08:22 ب.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ*****
وبلاگ آتیه سبز : این وبلاگ در مورد مطالعات من در مورد درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیاد به مواد مخدر درمان و رها بشوند ، آغاز بکار نموده است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب