آتــیـــــــــه سبــــــــــز
وبلاگ مسافر سید مصطفی جعفری(کنگره60 ،درمان اعتیاد ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
چت باکس


به نام قدرت مطلق الله

روز پنج‌شنبه 96/10/21جلسه پنجم  از دور پانزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر علی، استادی مسافر مجید و دبیر مسافر مجید با دستور جلسه اول: غذای ما دوای ما، دوای ما غذای ما و دستور جلسه دوم اولین سال رهایی مسافر علی رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

ما باید در نوع، مقدار و مدل غذاهایی که استفاده می‌کنیم دقت کنیم 


.تا غذای ما دوای ما باشد و دوای ما غذای ما


امسال اولین سالی است که این دستور جلسه به دستور جلسات سالیانه اضافه‌شده و قبل از آن هیچ لژیون غذایی برای مسافران نبود که غذای آن‌ها را تنظیم کند و فقط در کتاب شصت درجه در یک متنی نوشته‌شده بود که غذاهای کم‌حجم و پرکالری استفاده کنید و از غذاهای پرحجم و کم‌کالری پرهیز کنید یعنی کم و مفید بخورید.

کنگره در سال‌ها پیش بیشتر در مقوله  درمان اعتیاد فعالیت می‌کرد ولی از زمانی که متد دی اس تی برای درمان سیگار از طرف آقای مهندس اجرا شد موضوع متفاوت شد.

بعد از درمان و قطع سیگار  اشتهای  فرد زیاد یا به حالت طبیعی خودش برمی‌گردد و دلیل آن این است که دود سیگار باعث می‌شود که فرد سوءتغذیه داشته باشد.

زمانی که سیگار مصرف می‌کردیم همان صبح که بیدار می‌شدیم اولین کار مصرف کردن سیگار بود و زمانی که در پروسهٔ درمان قرار گرفتیم سوءتغذیه‌ای که داشتیم از بین می‌رود و بدنمان نیاز به افزایش وزن دارد و بدن را که در اثر مصرف مواد مخدر تخریب کرده بودیم را با متد دی اس تی درمان می‌کنیم و سیستم ایکس را راه‌اندازی می‌شود.

 حدود پنجاه‌درصد تعادل فرد به درمان سیگار برمی‌گردد و بعد از درمان سیگار فرد تعادل کامل پیدا می‌کند و طعم و بوی غذاها را به‌طور واقعی متوجه می‌شود و تمام حس‌ها و مسائلی که در زمان اعتیاد و مصرف سیگار کمرنگ  شده بوده بیدار می‌شود. من‌بعد از درمان سیگار تازه طعم واقعی غذاها را متوجه می‌شدم و بیشترین بار آموزشی در تغذیه را هم‌سفران محترم بر عهده‌دارند.

وقتی ما سبزی را سرخ می‌کنیم و در فریزر برای مدت زیادی قرار می‌دهیم همه ویتامین‌ها و مواد مفید آن‌ها از دست می‌رود،  وقتی انواع گوشت‌ها را برای مدت زیادی در فریزر نگهداری می‌کنیم و بعد هم آن‌ها را به‌صورت سرخ‌شده مصرف می‌کنیم  برای جسم ما مضر می‌باشد و قابل‌خوردن نیست.

غذاها به سه دسته تقسیم می‌شوند:

یکی کربوهیدرات‌ها که برنج، نان، ماکارانی، سیب‌زمینی و ... هستند. 

دوم ویتامین‌ها که بیشتر در سبزی‌ها و میوه‌ها موجود هستند.

 سوم پروتئین‌ها که در حبوبات و گیاهان هستند.

اکثر ما ایرانی‌ها تغذیه بدی داریم، بعضی از غذاها را خیلی زیاد می‌خوریم یا اصلاً نمی‌خوریم و یا به صورتی می‌خوریم که برای ما ضرر دارد.

 مثلاً ماهی را با گوشت می‌خوریم، ماکارانی را با نان می‌خوریم، روغن جامد و پالم استفاده می‌کنیم و ... غذاهای مفید و حتی آب که دو سوم بدن ما را تشکیل می‌دهد را به‌اندازه کافی مصرف نمی‌کنیم از لبنیات طبیعی و سالم و بدون مواد افزودنی، از روغن کنجد و زیتون که به‌صورت طبیعی است استفاده نمی‌کنیم.

 آب‌معدنی‌هایی که چندین ماه در بطری‌های پلاستیکی و زیر نور آفتاب است را استفاده می‌کنیم و همه این مسائل باعث ایجاد سرطان و کیست‌های مختلف درجاهای مختلف بدنمان می‌شود.  

ما باید در نوع، مقدار و مدل غذاهایی که استفاده می‌کنیم دقت کنیم تا غذای ما دوای ما باشد و دوای ما غذای ما. اگر این مسائل را رعایت کنیم خیلی از مریضی‌های ما حل می‌شود.

مسئله دیگری هم که در مورد سلامتی نقش زیادی دارد فعالیت و پیاده‌روی می‌باشد.  با ورزش، تحرک و غذای مناسب، تازه، بدون مواد افزودنی و طبیعی   می‌توانیم به‌سلامت خودمان کمک کنیم و باعث مشکلاتی در جسممان نشویم.

: دستور جلسه دوم اولین سال رهایی مسافر علی

 

بسیار خوشحال هستم، هرچند به دلیل مشکلاتی که داشتند و رعایت نکردن قوانین کنگره نتوانستند زود به آرامش و تعادل برسند و سفرشان چند سال طول کشید ولی در اواخر  به دلیل خدمت‌هایی که انجام می‌دادند و قرار گرفتن و حرکت کردن در مسیر درست به رهایی رسیدند.

 در شعبه قبل که استیجاری بود اجاره شش ماه شعبه را تقبل کردند و زمانی بود که از کنگره رفته بودند اما چک‌های ایشان سر موقع پاس می‌شد و نتیجه و ثمر آن همین حال  خوش می‌باشد.

 

 پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره اولین سال رهایی مسافر علی را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

 

: اعلام سفر مسافر علی

مدت تخریب:17 سال_آنتی ایکس مصرفی: تریاک- روش درمان: دی اس تی _ داروی درمان: اوتی_مدت سفر: 14 ماه و 16 روز  _ نام راهنما: آقا مجید – مدت رهایی: هفده ماه و بیست‌ویک روز

آرزو مسافر علی: تمامی سفر اولی‌ها این جایگاه را لمس کنند.

 

آرزو هم سفر زهره : از خداوند خواستار آرامش برای تمام سفر اولی ها هستم. 

سخنان مسافر علی:

تخریب من در دوران دبیرستان و ابتدا از سیگار شروع شد. پس از دبیرستان درس را رها کردم و به کسب‌وکار پرداختم و به‌واسطه جهل خودم و آشنایی با دوستان مخرب با مواد مخدر آشنا شدم. ابتدا نامزد اعتیاد شدم و سپس یک مصرف‌کننده تمام‌عیار شدم. تا اینکه توسط یکی از دوستانم با کنگره آشنا شدم.

زمانی که با کنگره آشنا شدم سفر کردم اما سفرم خراب شد و خدا را شکر ارتباطم با کنگره قطع نشد تا اینکه مجدداً تلاش کردم و با کمک آقا مجید سفر خوبی انجام دادم و موفق شدم به رهایی برسم.

در آخر هم برای مسافرین سفر اول یک پیام داشتم که وجود  هم‌سفر در سفر کردن خیلی مهم است، حتی کسی هم که به‌تنهایی رها می‌شود بین او و خانواده یک بی‌تعادلی و ناهماهنگی‌هایی وجود دارد، ولی هم‌سفری که به کنگره می‌آید چگونه زندگی کردن و چگونه محبت کردن را می‌آموزد.

سخنان کمک راهنما هم‌سفر فخری:

تمام‌کارهایی که ما انجام می‌دهیم به خودمان برمی‌گردند، ما اگر بذر محبت بکاریم، خوبی و مهر و محبت برداشت می‌کنیم و اگر بذر بدی بکاریم بدی برداشت می‌کنیم.

اگر مسافر علی توانستند به این جایگاه برسند مطمئناً خواسته قوی داشتند و با تلاش و کوشش خودشان و عبور از گذرگاه‌های سخت به این جایگاه برسند.

خانم زهره نیز یک هم‌سفر مهربان، دلسوز و فداکار بودند و همیشه در همه سختی‌ها یار و یاور هم‌سفرشان بودند. به مسافر علی وهم سفرشان تبریک میگویم.

سخنان هم‌سفر زهره:

همسر من صدمه و سختی‌های بسیار زیادی را کشیدند و من هیچ‌گاه او را رها نکردم زیرا از راهنمای خوبم صبر را یاد گرفته بودم.

علی آقا به خاطر سوءمصرف نمی‌توانستند به‌درستی به زندگی و حتی معاملات کاروکاسبی خود با دیگران بپردازند و من همیشه ناراحت بودم که چرا سرنوشت من باید این‌گونه باشد.

زمانی یک نفر ما را به یک روان‌پزشک  برای ترک علی آقا معرفی کرد، ولی بعد از مدتی مصرف داروهای که پزشک داده بود به نتیجه که نرسیدیم و اوضاع بدتر هم شد.

به خاطر مصرف قرص‌ها مصرفش هم بیشتر شده بود و حال خوبی نداشت؛ و دیگر نمی‌توانست زندگی کند تا اینکه به‌واسطه یکی از دوستان با کنگره آشنا شدند، حتی یک‌بار سفرش خراب شد ولی با تلاش و کوشش موفق شدند و درنهایت به رهایی برسند.


ضمنا چند نفر از مسافرانی که چهارشنبه گل رهایی از دستان پر مهر و عطوفت اقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند ورودشان را به سفر دوم اعلام نمودند:تایپ: مسافر مجید، مسافر میثم

عکاس: مسافر رضا

ارسال تصاویر: مسافر مصطفی
طبقه بندی: تولدها، 
[ جمعه 22 دی 1396 ] [ 07:49 ب.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ*****
وبلاگ آتیه سبز : این وبلاگ در مورد مطالعات من در مورد درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیاد به مواد مخدر درمان و رها بشوند ، آغاز بکار نموده است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب