تبلیغات
آتــیـــــــــه سبــــــــــز

آتــیـــــــــه سبــــــــــز
وبلاگ مسافر سید مصطفی جعفری(کنگره60 ،درمان اعتیاد ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
چت باکس


جلسه دهم از دوره شصت و دوم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه "سیگار" در روز چهارشنبه مورخ 97/3/23 با استادی و نگهبانی استاد امین در ساعت 11:50 آغاز به کار نمود.


کسانی که انفاق نمی کنند، پتانسیل ها را بهم متصل می کنند و انرژی خیلی زیادی آزاد می شود و همه هم از این قضیه خوشحال می شوند، ولی ما می دانیم که بعد از آن خرابی و ویرانی وجود دارد.


خلاصه سخنان استاد:

ماه رمضان رو به پایان است و امیدوارم این ماه، ماه خوبی برای شما بوده باشد.
این ماه می دانیم که برای خود ما هست.
درکلام الله راجع به نفاق و مسائل دیگر صحبت شده است و ما تا جایی که توانستیم راجع به اینها صحبت کردیم، من هم برای اینکه مطمئن باشم که این مطلب برای من جا افتاده است، آن را توضیح می دهم.
نفقه و انفاق معنی خوبی دارد. در کلام الله می خوانیم که گویی بدون انفاق کردن، انسان نمی تواند به خیلی از مسائل دست پیدا کند. در جایی می گوید: شما به نیکی دست پیدا نمی کنید، مگر اینکه چیزهایی که با تمام وجودتان دوست دارید، به دیگران ببخشید.
چه می شود که کلمه انفاق، تبدیل می شود به مخرب ترین مسئله و چیزی که به قول کلام الله شخصی که با این فعل مشهور می شود، در انتهای دوزخ قرار می گیرد.
خیلی وقتها برای اینکه ما بدانیم به حقیقت یک موضوع دست پیدا کنیم، باید به ریشه آن مسئله مراجعه کنیم. زبان عربی، دقیق ترین زبانی هستش که برای هر چیزی معنی خودش را دارد. در افعالش هم همینطور است، که به آن ریشه می گویند، چون ریشه را وقتی می کاری، از آن شاخه های بسیار بزرگتر در می آید.

انرژی برای اینکه بوجود بیاید، بایستی اختلاف پتانسیل وجود داشته باشد. بین آند و کاتد این اختلاف پتانسیل وجود دارد، ولی در زندگی هم همینطور است. من وقتی در دانشگاه قبول شدم، انرژی عجیبی گرفتم، وقتی گواهینامه ام را گرفتم، انرژی عجیبی گرفتم. این پتانسیل ها، هم در درون انسان است و هم در جامعه است. این پتانسیل ها، ممکن است گاهی اوقات، سالهای سال طول بکشد تا بوجود بیاید (مثل قبول شدن در دانشگاه)، پتانسیل های دیگر مثل سفره های زیرزمینی که سال های سال ممکن است طول بکشد تا بوجود بیایند.
ساختار درست به گونه ای عمل می کند که ساختارهای سازنده، همیشه رو به رشد باشند. یکی از راههای سریع بدست آوردن انرژی این است که ما دو قطب باطری را که باید در یک سال خرج شود، به یکدیگر بچسبانیم. بین این دو قطب مایعی وجود دارد که فاصله ایجاد کرده است، اگر این غشاء و فاصله بین این دو قطب برداشته شود، انرژی زیادی آزاد می شود.  این انرژی زیاد برای همه جذاب است، کسانی که انفاق نمی کنند، پتانسیل ها را بهم متصل می کنند و انرژی خیلی زیادی آزاد می شود و همه هم از این قضیه خوشحال می شوند، ولی ما می دانیم که بعد از آن خرابی و ویرانی وجود دارد.
یک سری از خواسته ها زیاده هستند و اصلاً به درد طرف نمی خورد، ولی تا موقعی که شخص از این خواسته ها نتواند بگذرد، راه برای رسیدن به خواسته های اصلی باز نمی شود.
در قدیم یک نفر بوده است به نام بودا. هنوز هم پیروان زیادی دارد. بودا یک آدمی بود که خیلی ثروتمند بود، بعد آن ثروت راضی اش نمی کند و به طبیعت می رود و شروع به گشتن می کند تا به جواب سوالاتش برسد، سالها هم خودش را از امکانات زندگی محروم می کند و در آخر به جواب سوالاتش می رسد. در آخر هم در نوشته هایش می گوید که منشاء رنج انسانها خواسته هایش است. یعنی اگر خواسته ای نداشته باشد در آرامش است و اگر خواسته ای داشته باشد در رنج است، و این حرف غلط است. در کنگره می دانیم که نفس خواسته دارد و اگر خواسته های نفس را حذف کنیم، انگار نفس را حذف کرده ایم. مثل فیلم تعادل که می گفتند که منشاء تمام رنج های بشر، احساساتش است، خوب این برداشت غلطی از قضیه بوده است و این دیدگاه غلط است. خیلی از پیروان هستند که در بیابان زندگی می کنند تاخواسته ای نداشته باشند و رنجی نداشته باشند ...

سخنان مهندس:
سلام دوستان حسین هستم یک مسافر. امیدوارم حالتان خوب باشد.
انشاء الله که روزه هایتان که درصدی گرفتید، مفید باشد. تعطیلات تابستان از تاریخ 5 مرداد تا 12 مرداد ماه شروع می شود.
نکته اول: بعضی از راهنمایان که دوره چهارساله شان تمام می شود، رهجوهایشان می آیند نامه می نویسند که راهنمای ما خوب است و لژیونش را بر ندارید. ما از این کارها در کنگره نداریم. هدف در کنگره راهنما و رهجو بازی نیست، هدف ما آموزش است. راهنما و رهجو بایستی فاصله داشته باشند و بهم نزدیک نشوند، وگرنه خارج از حرمت و قوانین کنگره حرکت کرده اند. آنچه حرمت کنگره 60 گفته است، بخاطر علمی است که تجربه شده است.
همینطور روی پروتکل، پروتکل درمانی باید عیناً اجراء شود.
بعضی از شاگردان هستند که 17 ماه ، 18 ماه سفر می کنند و تازه می گویند که ما قبلاً بیشتر مصرف می کردیم و ... راهنما موظف است که قطعی فرد را بدهد.
یک نکته که همه ی راهنمایان بایستی رعایت کنند: مقدار دارو و قرصی که مسافران می خورند (لورازپام، کلونازپام و... ) باید در هنگام بالا بردن دارو قطع شود. شاگردانی هستند که برای رهایی می آورند نزد من، بعد می گویند که روزی یک عدد کلونازپام مصرف می کنند، برنامه ی این افراد این است که قطع مصرف را بگیرد و بعد دیگر کنگره نیاید و به پزشک مراجعه کند. چون ما افرادی که قرص های روان گردان مصرف می کنند (مسافر و همسفر) هیچ خدمتی به آنها نمی دهیم، کسی که قرص می خورد، تعادل روحی و روانی ندارد و حتی مهماندار هم نمی تواند بایستد. چون اگر بخواهیم اینها را نگه داریم، به مشکل بر می خوریم و از تعادل خارج می شوند.

اگر در پارک طالقانی به راحتی ورزش می کنیم، بخاطر این است که همه تعادل دارند. کسانی که قرص می خورند تحت تاثیر قرص هستند و تعادل ندارند. کسانی که قرص مصرف می کنند، در سفر اول هستند.
شخص از روزی که نامه اوتی می گیرد، تا روزی که قطع می کند، بایستی 10 ماه شده باشد. یک روز هم که کمتر از 10 ماه باشد، من فرمان قطعی صادر نمی کند. چون اگر یک روز کمتر را بدهیم، باید بعد 2 روز کمتر، 3 روز کمتر و ... را رهایی بدهیم.
یک بچه را به مکتب می برند، هرچه می گویند که بگوید الف نمی گوید، کتک می زنند که بگوید الف، نمی گوید. هرکاری که می کنند نمی گوید. بعد می گویند چرا نمی گویی؟ می گوید بخاطر اینکه اگر من بگویم الف ، باید بعد بگویم: ب ، پ ، ج ، چ و ...

امروز، روز آخر ماه مبارک رمضان است، به ما خیلی خوش گذشته است. آکادمی کارش از همه بیشتر است، نیروی بیشتری می برد، چون همه شعب سه یا چهار روز پخت داشته اند، ما اینجا هر روز هفته را پخت داشته ایم.
امسال غذای برنج ما خیلی بیشتر بود، الحمدلله وضعیت بسیار بسیار خوب بود. رقمی که ما دریافت کردیم و هزینه هایی که کردیم، داریم. برای آکادمی نزدیک به 40 میلیون تومان اضافه پس انداز کردیم. فکر می کنم در شعبه آکادمی بچه ها روزه گرفتند، غذا به وفور نعمت گرفتند، میوه و حلوا هم خوردند، کوتاهی نکردیم و در آخر 40 میلیون تومان هم اضافه آمد.
پس وقتی می گوییم، کار معنوی بار مادی با خودش می آورد، همین است. ما افطاری می دهیم و یک کار معنوی انجام می دهیم، ولی با خودش بار مادی هم می آورد.
امیدوارم بقیه شعب هم رقم های بالا و قابل توجهی را پس انداز کرده باشند.

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

97/3/23

دانلود

نگارنده: مسافر احمد شریفیان

داغ کن - کلوب دات کامطبقه بندی: دستور جلسات هفتگی، 
[ جمعه 25 خرداد 1397 ] [ 11:38 ب.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ*****
وبلاگ آتیه سبز : این وبلاگ در مورد مطالعات من در مورد درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیاد به مواد مخدر درمان و رها بشوند ، آغاز بکار نموده است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب