آتــیـــــــــه سبــــــــــز
وبلاگ مسافر سید مصطفی جعفری(کنگره60 ،درمان اعتیاد ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
چت باکس


هروئین چیست؟

معرفی هروئین

Image result for ‫عکس هروئین‬‎

به ادامه مطلب مراجعه کنید...

آن گونه كه تاریخ و پنل مصرف مواد مخدر در جهان نشان می‌دهد ، یكی از قویترین مواد مخدر كه توانست در تخریب و ویرانی شهر وجودی انسان و گسترش پدیده اعتیاد در سطحی وسیع عمل كند هرویین است. در اواخر قرن نوزدهم مصرف تریاك در اروپا به شكل گسترده‌ای رواج یافته بود و مردم برای درمان بساری از بیماری‌ها مانند وبا كه ناشی از آلودگی محیط زیست آن موقع اروپا بود به مصرف تریاك روی می‌آوردند و پس از مدتی به مصرف آن اعتیاد پیدا می‌كردند. پزشكان آن زمان در اروپا به دنبال دارویی بودند تا بتواند در درمان و یا ترك اعتیاد به تریاك مؤثر باشد . ظاهراً برای اولین بار داروسازی بایر آلمان در سال 1896 از تركیب انیدرید استیك و مرفین خالص دارویی را ساخت كه هرویین نامیده شد.

هرویین


نام هرویین از واژه یونانی هیروHiro به معنی قهرمان گرفته شده است . در این فرایند از یك كیلوگرم مرفین حدود 900 گرم هرویین به دست می‌آمد كه به آن دی استیل مرفین نیزگفته می‌شود. هرویین برای اولین بار به عنوان داروی ترك اعتیاد به تریاك پا به عرصه وجود گذاشت . پزشكان آن زمان نمی‌دانستند كه چه اشتباه بزرگی را مرتكب شده‌اند و چه ماده خطرناكی را به عنوان دارو به بازار عرضه كرده‌اند. تصور پزشكان بر این بود كه كه با مصرف هرویین و جایگزینی آن با تریاك می‌توان اعتیاد به تریاك را درمان كرد و سپس مصرف هرویین را می‌توان به راحتی قطع كرد اما مصرف كنندگان تریاك با مصرف هرویین از چاله در می‌آمدند و به چاهی عمیق می‌افتادند كه بیرون آمدن از آن به مراتب سخت تر بود و این آغازی بود برای ظهور گسترده ترین و مخرب‌ترین نوع اعتیاد كه در جای جای كره خاكی قربانی گرفته و می‌گیرد و شعله‌های ویرانگر آن هنوز زبانه می‌كشد. 

این وضعیت یعنی تجویز هرویین توسط پزشكان برای ترك اعتیاد تا اواخر قرن بیستم ادامه داشت تا جایی كه در دهه 1960 میلادی پزشكان شهر لندن بیش از 500 كیلوگرم هرویین به بیماران خود تجویز كردند.


شاید تصور بر این باشد كه هرچه پزشكان می‌گویند و هردارویی كه تجویز می‌كنند بدون نقص و اشتباه است ، اما آن گونه كه تاریخ نشان می‌دهد علم پزشكی خصوصاً در مسئله بیماری اعتیاد دچار اشتباهات فاحشی شده است و تولید و عرضه داروهای ترك اعتیاد توسط پزشكان نه تنها كمكی به حل مسئله نكرده است بلكه باعث تخریب بیشتر و حاد شدن مسئله درمان بیماری اعتیاد شده است و داستان داروهای ترك اعتیاد هنوز هم به همین شكل اما در قالب داروهای دیگر ادامه دارد.


در اواخر قرن بیستم با مشخص شدن عوارض ناشی از مصرف هرویین و نه تنها ناكارآمدی آن بلكه تخریب وحشتناك آن ، تجویز آن برای درمان یا ترك اعتیاد كنار گذاشته شد اما دیگر دیر شده بود و هرویین به عنوان یك ماده مخدر قوی و ویرانگر به همه جا رسوخ كرده بود. اكنون بعد از گذشت سالها هنوز هم در فرهنگ عامیانه اعتیاد و مواد مخدر از زبان مصرف كنندگان هرویین شنیده می‌شود كه ما برای ترك اعتیاد به تریاك هرویین مصرف كردیم ، به ما گفتند اگر چند روزی هرویین مصرف كنید راحت تر می‌توانید اعتیادتان را ترك كنید. 

هرویین اصل یا لابراتواری كه هنوز هم به صورت قاچاق تولید می‌شود پودری سفیدرنگ است اما هرویین‌هایی كه به هرویین خیابانی شهرت دارند كرم رنگ و بعضاً قهوه‌ای روشن هستند. این ماده به صورت مصرف كشیدنی با زرورق ، استنشاقی و تزریق وریدی مصرف می‌شود. 

هرویین‌هایی كه در حال حاضر در بازار قاچاق كشور ما وجود دارند ، طی آزمایش‌های به عمل آمده مشخص شده است كه بیش از 90 درصد تركیبات آن تركیبی عجیب و غریب از انواع قرص‌های روان گردان شامل خواب آور، ضد افسردگی ، آرامبخش و غیره است و كمتر از 10 درصد آن هرویین خالص است و بهتر است به آن قرصئین گفته شود تا هرویین. این نوع هرویین باعث چرت شدید می‌شود و مصرف كننده آن پس از مصرف در وضعیتی قرار می‌گیرد كه مشاعر آن تقریباً از كار می‌افتد در حالیكه تخریب هرویین خالص در این حد و اندازه نیست.

هروئین


نشئگی هرویین در مقایسه با تریاك از دوام ، ماندگاری و طول عمر كمتری برخوردار است . مصرف كنندگان هرویین تنها چند دقیقه و حتی در روش تزریق پس از چند ثانیه به اوج نشئگی می‌رسند اما باگذشت یكی دوساعت دوباره سطح نشئگی پایین می‌آید و مصرف كننده خمار می‌شود و باید دوباره مصرف كند به همین دلیل مصرف كنندگان هرویین عمدتاً از ادامه روند زندگی عادی عاجز هستند و تمامی وقت خود را صرف تهیه و مصرف هرویین می‌كنندو زندگی آنها به سرعت از هم می پاشد و سر از بیغوله‌ها در می‌آورند در حالیكه مصرف كنندگان تریاك به دلیل بالا بودن مدت ماندگاری و دوام نشئگی آن قادر هستند در طول شبانه روز به زندگی و امورات خود رسیدگی كنندو مشكلات آنها به هیچ وجه قابل مقایسه با مصرف كنندگان هرویین نیست.

ظاهراً تأثیر هرویین بر روی گیرنده‌های مرفین بدن به گونه‌ای است كه خیلی سریع جذب آنها می شود و همین‌طور اثر تخریبی آن روی سیستم تولیدكننده مواد شبه افیونی جسم و سیستم ضد درد ، بیشتر و سریع‌تر از سایر مواد مخدر است و در مدت كوتاهی این سیستم را در جسم انسان از كار می‌اندازد و مصرف كننده آن خیلی زود به مصرف آن اعتیاد پیدا می كند.

شایان ذكر است در حال حاضر مواد مخدر جدید شامل كراك ، شیشه ، آیس یا كریستال گوی سبقت را در تخریب از هرویین ربوده‌اند و بلایی بر سر مصرف كننده می‌آورند كه هرویین با آن قدرت وحشتناك نمی‌تواند بیاورد و بسیاری از مصرف كنندگان هرویین به مصرف كراك روی آورده‌اند. روش درمانی كنگره 60 در مورد مصرف‌كنندگان هرویین تاكنون كاملاً مؤفق بوده است و در حال حاضر مصرف كنندگان هرویین كه توانسته‌اند اعتیاد خود را به این ماده مخدر در كنگره 60 كاملاً درمان كنند تعدادشان بسیار است. در كنگره 60 طول درمان اعتیاد به هرویین 11 ماه است زیرا در این مدت سیستم تولیدكننده مواد شبه افیونی و ضد درد كاملاً راه‌اندازی می‌شود.
طبقه بندی: مقالات، 
[ سه شنبه 19 تیر 1397 ] [ 12:27 ب.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ*****
وبلاگ آتیه سبز : این وبلاگ در مورد مطالعات من در مورد درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیاد به مواد مخدر درمان و رها بشوند ، آغاز بکار نموده است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب