آتــیـــــــــه سبــــــــــز
وبلاگ مسافر سید مصطفی جعفری(کنگره60 ،درمان اعتیاد ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
چت باکسگفتگو با دیدبان اردو آقای علی خدامی پیرامون جدیدترین اتفاقات اردوی نوزدهمامسال تصمیم گرفته شد به جای کلمه شهر دار ، از کلمه بلد دار استفاده کنیم و تصمیم گرفتیم به این موضوع اهمیت دهیم و خیلی ازمطالبی که ما میخواهیم به بچه ها انتقال دهیم از طریق بلد دار انتقال داده می شود...


آقای علی خدامی یکی از دیدبانان اردو هستند که به همراه استاد امین دژاکام در شکل گیری و روند رو به رشد برگزاری اردوهای آموزشی تفریحی کنگره 60 ، از اولین اردو حضور داشته‌اند. برای آشنایی با جدیدترین رویدادهای اردوی سراسری با ایشان گفتگویی انجام داده‌ایم. برایمان از اولین اردوی سراسری صحبت می‌کنند، از اینکه چگونه اولین اردو با دو چادر، یکی اهدایی آقای مهندس دژاکام و دومی چادری که استاد امین با پول خودشان خریداری کرده بودند. در صحبت‌هایشان برقی از شادی و محبت موج می‌زند که گویی حاصل مشاهده‌ی شاخه‌ی رو به رشد اردوی سراسری از درخت تنومند کنگره‌ی 60 می‌باشد. اینبار برای آشنایی با نقش پررنگ شده‌ی بلد داران و مسابقات ذهن 14 برایمان می‌گویند که نظر شما را به خواندن آن جلب می‌نماییم.

لطف می کنید درمورد جلسه بلد داری که امسال یک حالت متفاوتی دارد و خیلی جدی شده است توضیح دهید؟

مرسی خیلی ممنون همین طورکه می دانید اردو سطوح مدیریتی مختلفی دارد قسمت های نظارتی خواست خودش را دارد ، یکی از قسمت های خیلی مهم اردو خود اردوبانان هستند و سرپرست های لژیون های که در اردو خدمت می کنند عبارتند از : لژیون آب ، هیزم ،برق ، شام . تقریباً بیست و شش تا لژیون داریم که هر کدام  از این لژیون ها سپرست دارند . از سال قبل آمدیم چادرهای اردو را از هر ده تا چادر تقسیم کردیم به یک قسمتی که اسم آن را بلد نامیدیم و اسم گذاری کردیم بلد A ، بلد B ،بلدC و به مسئول آن قسمت را شهردار نامیدیم.

امسال تصمیم گرفته شد به جای کلمه شهر دار ، از کلمه بلد دار استفاده کنیم و تصمیم گرفتیم به این موضوع اهمیت دهیم و خیلی ازمطالبی که ما میخواهیم به بچه ها انتقال دهیم از طریق بلد دار انتقال داده می شود، در ضمن نگهبان محترم اردو آقا امین دژاکام خیلی تاکید داشتند که قسمت بلد و بلد دار و هماهنگی جلسات منظم برگزار شود و اهمیت بیشتر داده شود ودر دو سه روز گذشته دو بار با آقا امین جلسه داشتیم  و امروز هم برگزار شد . امسال بلد و بلد دار مسئولیت مهمی دارد و هر کس در هر زمینه ای مشکل دارد اول با بلدردار مطرح می نماید و پیشرفت های مهمی در امسال دست یافته ایم و نسبت به سالهای قبل تعداد بیش از صد نفر اضافه شده است و این اضافه شدن نفرات در برنامه ها و برنامه ریزی هیچ تداخلی ایجاد نکرده است فقط کمی صف ها طولانی شده و با اضافه کردن یک صف دیگر این مشکل هم مرتفع شد و مثل یک وزنه برداری است که هر چه قدر وزنه آن اضافه شود هیچ احساس ضعف و ناراحتی نمی کند. پیش نیامدن مشکلات از برکات کنگره 60 و جناب آقای مهندس دژاکام و آموزشها کنگره است که همه این تدبیر تمهیدات محصول تفکرات ایشا ن است .

 

لطفا در مورد وظایف بلد داران توضیح دهید که دقیقا چه کاری انجام می دهند توضیح دهید ؟

بلدر دارها تمام هماهنگی چادرها که چه چادری کوچکتر و بزرگتر است طبق لیست به  حروف الف با و چند پتو تقسیم شده است و   اسکان و حل مشکلات قسمت به عهده بلد داراست .

   بفرمائید که با توجه به اینکه امسال یک مقدار تعداد نفرات بیشتر شد نظرتان در این مورد چه  چیزی است؟

خب ما هم ابتدا فکر می کردیم که چه اتفاقی خواهد افتاد و با چه مشکلاتی روبرو می شویم. اما دیدیم که مشکل خواصی نبود و همه چیز  تا الان خوشبختانه خوب بوده و این خود تجربه ایی شد که ما به این نتیجه برسیم که حتی ما می توانیم از این آمار بالاتر را هم داشته باشیم و اردو را با آمار بالا تری برگزار کنیم و من فکر می کنم ما واقعاً توانش را داریم ، البته این خود بستگی به تصمیم آقای مهندس و دیده بان اردو آقای امین دژاکام دارد که چه تصمیمی در این مورد خواهند گرفت.

اتفاق جدید دیگری هم که در این اردو افتاد، مسابقه ذهن 14 (forty main) بود اگه ممکن است کمی در مورد آن توضیح دهید؟

این کار بسیار کار زیبایی بود و برای خود من قشنگ ترین اتفاق بود ، که در این مسابقه 14 نفر شرکت  کردند.  به سبک مسابقه نام ها و نشانه ها و یا مسابقه هفته که در تلوزیون برگزار می شد. و از هر کدام  پنج سوال پرسیده شد که همه سوالات دقیقاً سوالات اطلاعات عمومی اردو و کنگره 60 است که ممکنه جایی ندیده باشند و یا نخوانده باشند که به هر حال جزء اطلاعات عمومی می باشند ، که آموزشی، تفریحی است.

بفرمائید که از هر مسابقه چند نفر انتخاب می شوند و نهایتاً نفرات برتر چگونه انتخاب می شوند؟

از هر مسابقه 3 نفر برگزیده می شوند و به فینال راه پیدا می کنند البته پیش بینی ما این بود که جمعاً 9 نفر به فینال راه پیدا می کنند و فکر می کنم که احتمالاً افراد فینال به 14 نفر برسد و ممکنه مسابقه فینال را هم با 14 نفر برگزار کنیم.

متشکرم از شما، اگر صحبت دیگری هم دارید در خدمت شما هستیم؟

خیلی ممنونم . این اردو یکی از بهترین اردو هایی است که تاکنون برگزار شده ، که البته این اتفاق هر سال افتاده و ما می بینیم که هر سال نسبت به سال گذشته از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و من به زعم خودم از همه اردوبانان محترم ، دیده بانان محترم و بلد داران محترم ، نگهبان محترم اردو آقای امین دژاکام ، مخصوصاً بنیان کنگره 60 جناب مهندس و دیگر عزیزانی که به نوعی در اردو خدمت می کنند تشکر می کنم . یکی از سوالاتی که ما با آقا امین مشورت کردیم برای برنامه  ذهن چهارده گفتن همین سوال بود که اولین چادر اردو  کنگره 60 را جناب مهندس اهدا کردند.  اولین اردوی کنگره‌ی 60 با دو چادر و چهارده برگزار گردید. یکی از چادرها را آقای مهندس به اردو اهدا کردند و دیگری را آقا امین با پول شخصی خودشان خریداری کردند. حالا در اردو 400 نفر حضور دارند و همه هم متفقا بر این نظر هستند که امسال یکی از بهترین اردوها از نظر حس و امکانات و نظم جاری در اردو می‌باشد که این جای خوشحالی و شکر بسیار دارد.

لژیون ثبت وقایع و تهیه خبر اردوی نوزدهم
طبقه بندی: مصاحبه...گفتگو، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد، مصاحبه، گفت و گو،  
[ یکشنبه 4 شهریور 1397 ] [ 02:08 ب.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ*****
وبلاگ آتیه سبز : این وبلاگ در مورد مطالعات من در مورد درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیاد به مواد مخدر درمان و رها بشوند ، آغاز بکار نموده است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب