آتــیـــــــــه سبــــــــــز
وبلاگ مسافر سید مصطفی جعفری(کنگره60 ،درمان اعتیاد ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
چت باکسمشروح سخنان مهندس در دوازدهمین کنگره بین المللی اعتیادمن مواد مخدر را ترک می کردم، مصرف نمی کردم؛ اما آدم نبودم! باور کنید زمانی که من مواد مخدر را ترک و یا قطع می کردم به هر وسیله ای، دیگر آب آن تری خودش را برایم از دست داده بود؛ روغن چربی اش را؛ نمک شوری اش را و شیرینی، شیرینی اش را از دست داده بود...


 سلام
این تئوری از حدود 20 سال گذشته آغاز شده است و من بعد از چند سال دیدم که می تواند خیلی فراگیرتر از آنچه که من امتحان کردم، باشد و می تواند توسعه پیدا کند؛ اگر یک تئوری، علمی و درست نباشد، قطعا فرو خواهد پاشید.
ممکن است ما دو هزار مقاله isi در خصوص شیشه داشته باشیم؛ اما باید بررسی کنیم که این تعداد مقاله در مقابل کمک به معتادان شیشه چه کاری می تواند انجام بدهد.
برخی واژه ها مفهوم خودشان را برای ما از دست داده اند؛ بهتر است بگوییم که این واژه ها کامل نیستند یا غلط اند؛ به عنوان مثال واژه «تَرک» که واژه ای کاملا غلط و نادرست است. ما می توانیم در مورد یک مسئله مثل قماربازی یا کبوتربازی از این واژه استفاده کنیم، ولی در مورد یک بیماری نمی توانیم از واژه ترک استفاده کنیم.
واژه «سم زدایی» نیز از همان ابتدا مسئله دار بود. اگر ما بخواهیم بگوییم که مواد مخدر سم است، باید بگوییم که معتاد مسموم است و اگر معتاد مسموم است، پس می توانیم بگوییم که مواد مخدر سم است؛ اما کدامیک از مواد مخدر سم است؟!  مگر هروئین سم است؟ هروئین استیل مورفین است. مگر شیشه سم است؟! شیشه آمفتامین است. مگر حشیش سم است؟! حشیش THC است. مگر تریاک سم است؟! تریاک مورفین است.
من در بیمارستان به دلیل عارضه قلبی، آنژیو کردم و زمانی که می خواستند فنر را بیرون بکشند، من به حالت کما رفتم؛ به من مورفین تزریق کردند و بلافاصله سرحال شدم؛ پس مورفین، کدئین، نارکوتین، پاپاورین، پروتوپین که تنظیم کننده ضربان قلب است، سم نیستند.
اینکه چگونه واژه سم وارد مسئله درمان اعتیاد شده، من نمی دانم از کجا شروع شده است؛ شاید در ایران علتش این باشد که در قدیم با تریاک خودکشی می کردند و به تدریج این قضیه جا افتاد که تریاک سم است.

از طرفی عملیات سم زدایی که عده ای در این رابطه با هم کورس گذاشتند تا سم را از بدن شخص خارج کنند و در همین راستا، روش هایی مثل هاروی داکیز، URD و UROD وارد عرصه شد.
برگردیم روی روش خودمان؛ این ساختار جدید خودش پیش آمد و من نخواستم به عنوان یک تئوریسین، نابغه یا یک محقق روی آن بررسی کنم. من هم یک مصرف کننده تریاک بودم مثل بقیه مصرف کنندگان و 20 سال اعتیاد من به درازا انجامید. از آنجایی که هر مصرف کننده ای تمایل دارد تا اعتیاد خود را ترک کند، من هم خواستم ترک کنم؛ ولی 12 سال تلاش های من برای خروج از جهان اعتیاد بیهوده بود.
من مواد مخدر را ترک می کردم، مصرف نمی کردم؛ اما آدم نبودم! باور کنید زمانی که  من مواد مخدر را ترک و یا قطع می کردم به هر وسیله ای، دیگر آب آن تری خودش را برایم از دست داده بود؛ روغن چربی اش را؛ نمک شوری اش را و شیرینی، شیرینی اش را از دست داده بود؛ هوا لطافتش را و گل، رنگ و بویش را برایم از دست داده بود؛ دیگر طعم غذاها برایم بی معنا بود و حالم را به هم می زد، آدم ها برای من مزاحم و از نظر من موجوداتی بودند که با من هماهنگی نداشتند. این چه ترکی بودم که من می کردم؟! من اینگونه بودم با مشکلات متعدد...
تا اینکه بر حسب تقدیر یا شانس، در ماه رمضان روزه گرفتم و تریاکم را هم خوردم. چون ماه رمضان بود، من سحر و افطار و نیز در طی روز دو وعده تریاک می خوردم و یک بار هم 11 شب می خوردم که مجموعا 5 وعده تریاک مصرف می کردم. من در ماه مبارک رمضان مصرف تریاکم را مرتب کردم و روزه هم می گرفتم. در زمان مصرف، من روزه گیر نبودم تا اینکه یک مقدار که سنم بالا رفت با خود گفتم روزه ای می گیرم و ثوابی می برم تا آخر عمری به جهنم نروم. ماه رمضان به من یاد داد که چگونه موادم را مصرف کنم.
می توانیم بگوییم که یک مصرف کننده بیمار است و مواد مخدر هم داروی او تلقی می شود؛ فرض کنید اعتیاد بیماری است، هروئین هم داروی اوست، این شخص بایستی هروئین را چه زمانی و چه ساعتی مصرف کند؟ بیماری که دیازپام مصرف می کند، پزشک به او می گوید که صبح و ظهر و شب مصرف کند؛ دیگر به او نمی گوید که دقیقه به دقیقه دیازپام مصرف کند! مصرف دارو اندازه ای دارد.
ما معتادان صبح، ظهر و شب و هر میزان که می خواستیم مصرف می کردیم. ماه رمضان به من نظم را یاد داد. وقتی منظم شدم ، به این فکر کردم که اگر 5 وعده بشود 4 وعده ، چه می شود؟ 5 وعده 1 گرمی و به این ترتیب ، من میزان مصرفم را به 4 وعده تقلیل دادم و دیدم که اتفاقی نیفتاد.
پانزده بیست روز بعد، مجددا میزان مصرف را 3 وعده کردم و باز هم دیدم طوری نشد. تقریبا ده ماه ، یازده ماه گذشت و من درمان شدم. مصرف من به یک ارزن تریاک رسید، صبح ساعت 5 این میزان را می خوردم، یک لیوان چای پررنگ هم روی آن می نوشیدم و 4-5 نخ سیگار هم می کشیدم. یعنی با همان ذره، کلی حال می کردم.

تا اینکه همان ذره را هم کنار گذاشتم. زمانی که من آن ذره را بعد از 11 ماه کاهش و تیپر کردن کنار گذاشتم، دیدم که اینجا دیگر خبری از وسوسه نیست؛ خبری از اختلالات زناشویی نیست؛ با شرایط جدید شیرینی و چربی را احساس می کردم؛ من شوری نمک را احساس می کردم. اینگونه بود که من فکر کردم که اعتیاد باید راه درمانی داشته باشد و سال 76 این راه برای من روشن شد. یعنی این مسئله که تصور می شد اعتیاد یک مسئله مرموز، لاعلاج و پیشرونده است، با این روش مشخص شد که اعتیاد مرموز نیست؛ بلکه ما نتوانسته ایم آن راه درست را پیدا کنیم. من با روشی که اتخاذ کردم، متوجه شدم که درمان اعتیاد مثل حاملگی می ماند که کمتر از 11 ماه امکان پذیر نیست. یک معتاد را یک یا دو ماهه نمی شود درمان کرد.
آنجا بود که من فهمیدم ما در بدنمان کلی مواد مخدر داریم، ما در بدنمان دینورفین داریم که دهها برابر قوی تر از مورفین است.ما دینورفین، اندورفین، انکفالین، دوپامین و ... داریم؛ ما کلی مواد بیوشیمی در بدنمان داریم که آنها ما را در حالت تعادل نگه می دارند. اگر کسی زود به مرحله ارگاسم می رسد، به این دلیل است که میزان یکی از این ناقل های عصبی در بدن او کم است؛ اگر کسی صبر ندارد همینطور؛ یا اگر کسی میل به خودکشی دارد، مربوط به یکی از همین ناقل ها است.

من آنجا فهمیدم که وقتی ما مواد مخدر را ذره ذره و به مرور زمان وارد بدنمان می کنیم، مواد مخدر، الکل و داروهای روان گردان خاصیتی دارند که در چربیها حل می شوند، از سد خونی مغز عبور کرده و وارد مغز می شوند و مداخله می کنند. به همین دلیل است که اگر کسی الکل بخورد، مست می شود اما اگر آب بنوشد، اتفاقی نمی افتد؛ اگر کسی تریاک بخورد، حالت خاصی پیدا می کند؛ اما اگر قره قروت بخورد، طوری نمی شود. به خاطر اینکه تریاک در چربیها حل می شود، از سد خونی مغز می گذرد و وارد سیستم مغز می شود. آنجا بود که من فهمیدم اعتیاد مسمومیت نیست، اعتیاد جایگزینی است؛ جایگزینی مخدرهای بیرون به جای مخدرهای درونی بدن.
من با آن سیستمی که ناخودآگاه انجام دادم و طبق جدول، تریاک را ذره ذره تیپر کردم، در طی پله های پانزده یا بیست روزه، فرصت دادم تا سیستم عصبی من که از تعادل خارج شده بود، به تعادل برسد.
در حال حاضر، ما بالغ بر بیست و پنج هزار نفر داریم که به درمان قطعی اعتیاد رسیده اند. منظورم از درمان این است که اگر ما یک فرد مصرف کننده هروئین را بعد از درمان در یک انبار پر از هروئین بخوابانیم، او در آن انبار بخوابد و خوابش ببرد. یا یک فرد مصرف کننده تریاک، شب در انبار تریاک بماند و خوابش ببرد، گویی که در انبار کاه خوابیده است؛ نه اینکه وسوسه بشود؛ منظور من از درمان، رسیدن به چنین وضعیتی است.

نکته بعدی اینکه ما اکنون در سراسر ایران نزدیک به ده هزار نفر روی OT داریم. به همین دلیل من از محققین دعوت می کنم که برای تحقیقات تشریف بیاورند؛ چون یک اقیانوس بسیار بزرگ است برای تحقیقات.
خیلی از افراد به من مراجعه می کنند و می گویند: مهندس وقتی ما وارد کنگره 60 شدیم، بیماری MS داشتیم و بیماریمان درمان شد، گفتم: الحمدالله؛ یکی دیگر گفت که من ناراحتی کولیت داشتم و بیماری ام درمان شد، گفتم: الحمدالله، خدا را شکر؛ یکی دیگر گفت که آقای مهندس من سی سال بچه دار نمی شدم، با درمان اعتیادم، توانستم بچه دار شوم، گفتم: خدا را شکر. یک خانمی گفت: من بیست سال است که پریود نمی شدم، بعد از 20 سال این سیکل مجددا شروع شده؛ گفتم که الحمدالله ، خدا خواسته؛ بعد دیدیم که این الحمدالله، الحمدالله خیلی زیاد شده؛ دیدیم که ما به دنبال درمان اعتیادیم، اما اینها دیگر از کجا آمده است؟!
من باز هم به مطالعه پرداختم و بر همین مبنا، تئوری ایکس را ارائه کردم. مجموعه نوروترانسمیترها، ارگانها، مدیاتورها ، غدد درون ریز و برون ریز، همه اینها می شوند سیستم ایکس؛ اگر هر کدام از اینها از تعادل خارج شود، منجر به یک بیماری می شود و اگر ما سیستم عصبی را بازسازی کنیم، آن بیماری برطرف می شود. و چرا تریاک؟
من صبح از آقای الکس سوال کردم که اگر ساختمان شما خراب شود، با چه چیزی آن را تعمیر می کنید؟ گفت با گچ، سیمان، آب، رنگ، روغن و ... گفتم: پس کلی مصالح می خواهد. اگر بخواهیم مغز را هم بازسازی کنیم، باید یک دارو داشته باشیم. اگر ما تریاک را می گوییم به این دلیل است که تریاک بین 25 تا 50 نوع الکالوئید دارد که با سیستم مغزی کاملا مطابقت می کند و می توانیم با استفاده از این ماده ترمیمش کنیم.
از اینکه به صحبت های من گوش کردید، متشکرم.

 

نگارنده: همسفر اکرم
کنگره 60

 
طبقه بندی: مقالات، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد، مقاله، مهندس دژاکام،  
[ شنبه 17 شهریور 1397 ] [ 01:02 ب.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ*****
وبلاگ آتیه سبز : این وبلاگ در مورد مطالعات من در مورد درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیاد به مواد مخدر درمان و رها بشوند ، آغاز بکار نموده است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب