آتــیـــــــــه سبــــــــــز
وبلاگ مسافر سید مصطفی جعفری(کنگره60 ،درمان اعتیاد ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
چت باکسبه نام خالق زیبایی

سه شنبه سوم مهرماه 1397  دوازدهمین جلسه ازدور هفدهم از سری کارگاههای آموزشی وخصوصی کنگره60نمایندگی  شیخ بهایی اصفهان به نگهبانی مسافر مجید و استادی مسافر رضا  دبیری مسافرمرتضیبا دستور جلسه اول:صورت مسئله اعتیاد و دستور جلسه دوم : تجلیل از کمک راهنمای محترم مسافر علیرضا راس ساعت 17 آغاز به کار کرد.


در کنگره 60 به این مسئله با دید دیگری می‌نگریم و آن مبدأ حرکت و طول مسیر درمان است  که اگر مشخص کنیم که  در چه نقطه‌ای هستیم و هدف و مقصد ما مشخص باشد قطعاً با آسایش بیشتری به حرکت می‌پردازیم


صورت‌مسئله اعتیاد یکی از ارکان اصلی کنگره می‌باشد و جناب مهندس دژاکام با استفاده از متد دی اس تی موفق به حل این صورت‌مسئله شدند. شاید در نگاه نخست این دستور جلسه بسیار ساده به نظر برسد ولی نباید فراموش نمود که پرداختن به این مقوله به ساعت‌ها زمان نیاز دارد.

مبحث درمان اعتیاد یکی از ناشناخته‌ترین مباحثی بود که تا قبل از ابداع متد دی اس تی توسط جناب مهندس دژاکام ، موردبررسی قرارگرفته بود و باوجود تمام امکانات اعم از مراکز درمانی فوق پیشرفته و اندیشمندان مطرح ، همچنان مجهول بود.

صاحب‌نظران بر این عقیده بودند که بیماری اعتیاد ناشی از مشکلات رفتاری و روانی می‌باشد و بر این باور بودند که با قطع مصرف و انجام تست و پاسخ منفی دیگر از بند اعتیاد رهاشده‌اند و هدف را در عدم مصرف مواد می‌دیدند.

در کنگره 60 به این مسئله بادید دیگری می‌نگریم و آن مبدأ حرکت و طول مسیر درمان است  که اگر مشخص کنیم که  در چه نقطه‌ای هستیم و هدف و مقصد ما مشخص باشد قطعاً با آسایش بیشتری به حرکت می‌پردازیم.

روش نوین و جذابی  که جناب مهندس دژاکام ابداع نمودند صورت‌مسئله اعتیاد را کاملاً حلاجی نموده و درمان آن را بر پایه سه ضلع مثلث درمان یعنی جسم، روان و جهان‌بینی قرار داده‌اند و این سه مؤلفه را مکمل یکدیگر قراردادند. 

اما دستور جلسۀ دوم؛ تجلیل از کمک راهنما محترم مسافر علیرضا:

 

در کنگره هر مقطع و هر جایگاه خدمت یک آغاز و یک‌پایانی دارد و مثال عینی که برای خدمت در جایگاه مقدس کمک راهنمایی می‌توان به آن ارتباط داد مانند مقاطع تحصیلی عالیه است که پس از طی دوره یک شخص فارغ‌التحصیل می‌گردد. این سیاست کاری به این جهت است که فرد کمک راهنما ریکاوری شود و مجدداً کسب انرژی نماید و دیگر این‌که موقعیت خدمت در این جایگاه به دیگرانی که درراه هستند داده بشود.

در زمان سو مصرف هر فرد مانند درختی بود که میوه‌های زهرآگین تولید می‌کرد و برای جامعه مضر بود ولی زمانی که مسافری به رهایی می‌رسد خود ثمره‌ای از شجره طیبه است و باید بکوشد که روزی خودش نیز درخت باروری بشود که ثمره و میوه‌هایش طیب و سالم باشند.

در آخر از تمامی تلاش های بی‌وقفه آقای علیرضا تقدیر و تشکر می‌کنم و  برای ایشان و خانواده گرامی‌شان عزت و سربلندی از درگاه قدرت مطلق خواستار شدند. 

 

سخنان کمک راهنمای محترم مسافر علیرضا:

ما مسافران هیچ موقع نباید دوران مصرفمان را فراموش کنیم ، همیشه به یاد داشته باشیم چگونه فردی و در چه شرایط زندگی قرار داشته‌ایم والان چه شرایطی داریم و من روزی نیست که به یاد گذشته و شرایطی که قبلاً در آن قرار داشته‌ام نباشم.

خیلی چیزها و شرایط دست‌به‌دست هم داد تا من توانستم الآن در این جایگاه قرار بگیرم  و بتوانم حدود ۱۱ سال در کنگره بمانم و این نتیجه زحمات بنیان‌گذار کنگره آقای مهندس ،کمک راهنمای عزیزم آقا رضا ،  ایجنت ها ، مرزبانان و خدمتگزاران کنگره بوده است و به لطف خدا و با الگوبرداری از پیشکسوتان و بزرگان کنگره ، من هم  توانستم  راهم را پیدا کنم.

تحویل دادن لژیون برایم خیلی سخت بود و حتی نامه‌ای نوشتم به تهران و درخواست یک دوره جدید کمک راهنمایی دادم ولی فهمیدم که باید لذت این خدمت را به افراد دیگری هم بدهیم و بقیه هم از این لذت و خدمت استفاده کنند. خدمت در جایگاه کمک راهنمایی به خاطر بالا بودن بار آموزشی از انرژی و لذت بالایی برخوردار است و من هم سعی می‌کنم اگر لیاقت داشته باشم در جایگاه دیگری خدمت کنم. 

در پایان خدا را شکر می‌کنم که لیاقت خدمت به بندگانش را به من عطا نمود و راه کنگره را به من نشان داد از راهنمای عزیزم آقا رضا تشکر می‌کنم که همیشه با نگاهشان به من آموزش می‌دادند ، از بنیان‌گذار کنگره آقای مهندس و از همکاران عزیزم بخصوص افرادی که از شعب دیگری به اینجا آمده‌اند تشکر می‌کنم ، از ایجنت محترم و مرزبانان هم کمال تشکر و سپاسگزاری رادارم. خدمتگزارانمرزبان کشیک

تایپ:مسافر مرتضی و مسافر مجیدت

عکاس:مسافر رضا

تنظیم:مسافر مصطفی

طبقه بندی: گزارش تصویری،  گزارش جلسه خصوصی مسافران، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد، تجلیل، کمک راهنما، صورت مسئله اعتیاد،  
[ چهارشنبه 4 مهر 1397 ] [ 03:18 ب.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ*****
وبلاگ آتیه سبز : این وبلاگ در مورد مطالعات من در مورد درمان اعتیاد در کنگره 60 شعبه شیخ بهایی اصفهان و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیاد به مواد مخدر درمان و رها بشوند ، آغاز بکار نموده است.
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب